Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Чим консультація психолога відрізняється від розмови з другом

Дата: 20.08.2024 09:55
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

Коли в людини є коло друзів та близьких, з якими вона відчуває себе вільно та безпечно – це прекрасно. Наявність групи підтримки завжди корисно впливає на самооцінку та самовідчуття себе в цьому світі. Проте навіть якісне спілкування з друзями не може замінити психотерапію. У цьому переконані, зокрема у рівненському КЗ «Будинок Ветеранів» РМР.

Річ у тім, що спілкування з близькими рідко буває об’єктивним, а обговорення проблем чи життєвих питань в колі друзів зазвичай є дискусією, де обговорюються різні досвіди та даються поради.

Якщо порівнювати спілкування з друзями та спілкування з психотерапевтом, то 👥 психотерапія – це інструмент для розвитку, який підвищує якість життя. Це як спорт, якісний сон, здорове харчування – важелі буденності, на яких тримається рівень вдоволеності життям і собою. Замість порад психотерапія дає дещо важливіше – можливість відчути себе господарем власного життя, відчуття опори в собі та вміння спілкуватися з навколишнім світом без очікувань та ілюзій. Психотерапія – це робота над собою задля якісного та щасливого теперішнього та майбутнього.

Натомість спілкування з 🫂 друзями – це частина дозвілля, як читання, подорожі, перегляд фільмів та серіалів, яка робить життя яскравим та цікавим. Надає йому сенсу та допомагає розслабитись.

Тепер про відмінності.

🔸 Час психотерапії повністю належить вам: психолог не стане переводити тему розмови на щось своє, занурюватися у власні спогади, перебивати, відволікатися на телефон. Ваші теми, переживання і цілі — завжди в пріоритеті.

🔹 Друг може давати поради і приносити у розмову багаж своїх цінностей і свого досвіду: якщо колись у нього був болючий досвід безробіття, він може відмовляти вас від зміни роботи, навіть не усвідомлюючи свого фонового страху.

🔸 Психолог не дає порад про те, як вам жити: звільнятися чи ні, розлучатися чи ні. Він навчений усвідомлювати і відстежувати свої реакції і не вносити в консультацію власні погляди на життя, цінності чи страхи.

🔹 Ви не можете бути впевнені, що розказане в дружній бесіді назавжди залишиться між вами. 🔸 Психотерапевт обмежений етичним кодексом і нікому ніколи не перекаже вашу історії так, що вас можна буде впізнати, — навіть через 10 років після закінчення терапії.

І найголовніше. 🔹 Мета дружнього спілкування — добре провести час. Конкретну мету психотерапії ви ставите самі, але в цілому вона спрямована на покращення вашого життя в довгостроковій перспективі: поліпшення стосунків, у тому числі ставлення до себе, краще розуміння себе, своїх бажань, сильних сторін чи обмежень. В онлайн-терапії і клієнт, і терапевт разом працюють заради цього.

🔹 Друг відрізняється від психолога приблизно так само, як приятель, який пішов з вами за компанію на море, відрізняється від професійного тренера з плавання.

🔸 Психолог навчений бачити зв'язки і закономірності, які не очевидні людям інших професій, і володіє інструментами для змін.

Коаліція ветеранських просторів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь