Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Кримінальне провадження про розшук зниклої безвісти або полоненої особи: що потрібно знати рідним та чому важливо перевіряти витяг з ЄРДР.

Дата: 30.08.2024 16:10
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Якщо Вам стало відомо, що Ваша рідна або знайома людина зникла безвісти, не виходить на зв’язок або потрапила до ворожого полону, потрібно подати заяву про розшук такої особи до поліції.

Увага! Рекомендуємо заяву подавати у письмовій формі та особисто до територіального органу Національної поліції України. Не зателефонувати на “гарячу лінію” Національної поліції, а прийти і написати заяву.

У заяві про злочин потрібно написати вимогу про визнання Вас потерпілою особою, тому що у потерпілої (зазвичай це близька людина, родич) особи більше процесуальних прав. Поки Ви не визнанні потерпілою особою і Вам не вручена пам’ятка про Ваші процесуальні права та обов’язки, Ви перебуваєте в статусі заявника чи свідка. Заявник не стає автоматично потерпілим у справі.

Зверніть увагу! Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання Вами заяви зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) і почати розслідування.

Наступного дня після подання заяви Вам необхідно особисто звернутися до чергової частини територіального органу Національної поліції й отримати у слідчого витяг з ЄРДР.

Отримавши витяг з ЄРДР, важливо перевірити чи вірно зазначено:

🔹прізвище, ім’я, по-батькові та дата народження особи, яка розшукується;

🔹місце зникнення та інші відомі Вам обставини зникнення;

🔹кваліфікацію кримінального правопорушення (зазвичай, дані злочини правоохоронні органи кваліфікують за статтями 115 чи 438 Кримінального кодексу України, кваліфікація даного злочину за статтею 110 Кримінального кодексу України “Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України” буде невірною).

У разі, якщо виявлено помилки у внесених до ЄРДР даних, необхідно звернутися до слідчого чи прокурора з письмовим клопотанням/скаргою про внесення до ЄРДР вірних даних (виправлення помилок) чи перекваліфікацію злочину задля ефективного розслідування даного кримінального правопорушення.

Які права має потерпілий у кримінальному провадженні:

▪ отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує його прийняття і реєстрацію; ▪ отримувати копії матеріалів, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо нього злочину по закінченню попереднього розслідування тощо;

▪ заявляти відводи і клопотання;

▪ оскаржити рішення, дії або бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, знайомитися з матеріалами, які стосуються вчиненого щодо нього злочину, отримувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення тощо.

Слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за винятком матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню.

Відмова в наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого міститься в матеріалах досудового розслідування, не допускається.

Якщо у Вас залишилися питання — звертайтеся до нас на безкоштовну гарячу лінію — 0 800 33 07 09.

Ми обов'язково допоможемо!

Український центр захисту прав людини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь