Україна разом з країнами-партнерами напрацьовує рішення для безпечного повернення дітей з урахуванням їхніх найкращих інтересів.
На початку повномасштабної війни частині інтернатних закладів довелося евакуюватися в більш безпечні регіони України або за кордон. Нині за кордоном у складі організованих груп залишається 2 155 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Разом з урядами країн, які прийняли дітей, а також міжнародними дитячими організаціями, Україна напрацьовує рішення для безпечного повернення дітей з урахуванням їхніх найкращих інтересів.
Зокрема, сьогодні Уряд за поданням Міністерства соціальної політики вніс зміни до порядку тимчасової евакуації (Постанова КМУ № 546 від 01.06.2023).
Відтепер на рівні нормативно-правового акту закріплено, що
повернення дітей повинно відбуватися в сімейні форми виховання (прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів/піклувальників), родини усиновлювачів та патронатні родини;
повернення в заклади — лише у виключних випадках;
приймати дітей можуть лише громади, які мають “помірний” та “задовільний” рівні ризику безпеки відповідно до методики МОН.
Детальніше про ці та інші зміни — за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/24001.html
Ухвалені зміни допоможуть гармонізувати нормативно-правову базу України з законодавством країн, де зараз перебувають діти, удосконалюють механізм їхнього повернення, а головне — дають можливість дітям опинитись в сімейному середовищі, адже кожна дитина має право на зростання в сім’ї.
Міністерство соціальної політики України