Домашнє насильство має різні прояви та може торкнутися кожного. Окрім того, постраждалі особи часто приховують проблему, боячись реакції кривдника та осуду суспільства.
Протягом першого півріччя цього року в Україні зафіксували 97 706 звернень про домашнє насильство. Це серйозна проблема, яка часто залишається прихованою. Домашнє насильство має різні прояви та може торкнутися кожного. Окрім того, постраждалі особи часто приховують проблему, боячись реакції кривдника та осуду суспільства.
Омбудсман Дмитро Лубінець наголошує, що всі, хто залучений до сфери запобігання та протидії домашньому насильству, мають надавати всебічну підтримку постраждалим!
Знаковою подією у цій сфері в Україні стало набуття чинності Стамбульської конвенції. Її ратифікація була ключовою рекомендацією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини упродовж останніх років. Це дієвий механізм, який гарантує захист прав осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Дмитро Лубінець нагадує, про випадки неналежної допомоги та неналежного захисту від домашнього насильства ви можете повідомити Уповноваженому:
вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720.