Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Як допомогти близькій людині почати ходити на терапію

Дата: 14.09.2024 12:09
Кількість переглядів: 34

Фото без опису

Бачити, як хтось із ваших близьких бореться з тривогою, депресією чи затяжним сумом, це боляче. Часто ми хочемо допомогти, але не знаємо навіть, як почати розмову на цю тему. Або вже cпробували і отримали відмову. Та

КЗ «Будинок Ветеранів» РМР дає кілька порад, що дозволять допомогти близьким зважитися на візит до спеціалістів з ментального здоров’я.

1️⃣ Виберіть відповідний момент

Наодинці, у спокійному та безпечному місці. Ідеальна можливість – коли ваша близька людина сама довіриться вам і розповість про те, що її турбує. Але якщо такої можливості немає, починайте розмову самі.

Ніколи не обговорюйте цю тему з кимось ще, навіть з родиною. Також не згадуйте про терапію під час недоречної розмови. Інакше є ризик, що людина замкнеться і взагалі не захоче з вами говорити про це.

2️⃣ Добирайте потрібні слова

Влучні слова настільки ж важливі, як і влучний момент. Навіть таке, на перший погляд, нешкідливе речення на зразок: «Тобі слід серйозно подумати про терапію», може прозвучати як напад на людину, яка переживає складний період. Забезпечте себе великою дозою співпереживання, емпатії та спробуйте розпочати тему м’яко, наприклад: «Я бачу, що ти зараз переживаєш важкі часи. Чи були в тебе думки про те, щоб спробувати терапію?» Або: «Я тебе дуже люблю, і мені сумно, що тобі важко. Я думаю, терапія може тобі допомогти».

Може статися, що ваша кохана людина все одно засмутиться. Намагайтеся зберігати спокій і не контратакуйте. Фрази на кшталт «_ти дійсно ненормальний_а_» тільки підкидають дров у багаття. Крім того, намагайтеся не доходити до читання лекцій чи нотацій.

3️⃣ Підготуйте свої аргументи

Ви нарешті розкрили болючу тему, але ваші слова не впали на родючий ґрунт. Якщо коротко – у вашої близької людини є свої аргументи, чому вона не піде на терапію. До цього теж варто бути готовим.

4️⃣ Запропонуйте допомогу в пошуках терапевта

Можливо, ваша близька людина раніше була на терапії, і терапевт їй не підійшов. Або вона боїться саме цього сценарію.

Тому запитайте, чи можете ви допомогти знайти терапевта. На щастя, сьогодні це вже не так складно. Можна записатися на першу онлайн-сесію і зрозуміти, чи підходить спеціаліст.

☝️ Перш за все, не забувайте про себе

Памʼятайте, що не варто брати відповідальність за чиєсь психічне здоров’я повністю на себе. Будьте підтримкою, вислухайте та спробуйте мотивувати людину до терапії, але не дозволяйте цьому загрожувати вашому психічному здоров’ю. Те, що ви живете з людиною, яка відчуває тривогу або депресію, не означає, що ви не можете самі відчувати радість.

Коаліція ветеранських просторів


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь