Чотири найпоширеніші причини, через які люди відмовляються від терапії, і те, як ви можете на них реагувати у порадах від КЗ «Будинок Ветеранів» РМР.
"Я не божевільна/ий, щоб ходити до психолога”
Здається, людина боїться того, що скажуть інші. Вона не хоче, щоб її називали божевільною. Тому запевніть її, що ви самі нікому не розповідатимете про терапію, і це залежить від неї і лише від того, кому вона вирішить довіритися (чи ні). Крім того, вона може зустрітися з терапевтом онлайн.
Дізнайтеся, чи знаєте ви когось, хто проходив або відвідував терапію, і хто ідеально підійшов для того, щоб бути прикладом для вашої близької людини.
Можна також згадати, що кожна п’ята людина в нашій країні бореться з депресією самотужки. Адже ми повинні дбати про душу, так само як і про фізичне тіло.
"Я не хочу довіряти своє особисте незнайомій людині”
Поясніть, що навіть якби ви хотіли б, ніхто з близьких вам не допоможе, як справжній експерт. Терапевт щодня слухає багато життєвих історій і ніколи нікого не засуджує. Стосунки з ним абсолютно конфіденційні.
Запропонуйте допомогти знайти відповідного терапевта.
"Мені просто важко, я можу з цим впоратися”
Вкажіть конкретні проблеми та зміни, які ви помітили. Справа не в тому, щоб звинуватити, а в тому, щоб проявити турботу. Тож, поміркуйте про це та вкажіть на це з чутливістю.
Запитайте, що заважає спробувати терапію? Чому людина хоча б не думає про неї? Цілком можливо, ви дійдете до інших аргументів.
Запитайте, що допомагає і що людина планує зробити, щоб зцілитись.
"Мені вже ніхто не допоможе”
Якщо ваша близька людина повністю втратила мотивацію, вона апатична – зверніть на це увагу. Спробуйте продовжити розмову і дізнайтеся, чому вона так у цьому переконана. Але якщо це нікуди не приведе і ви боїтеся, що може статися щось погане, не зволікайте, а телефонуйте на Гарячу лінію з питань запобігання самогубствам та профілактики психічного здоров’я “Lifeline Ukraine” за номером 7333. Там допоможуть терміново вирішити ситуацію.
Якщо ситуація дозволяє, і ваша кохана людина любить фільми чи книги, спробуйте пошукати щось таке, що описувало б схожу (в ідеалі реальну) історію з позитивним кінцем. Де можна побачити, що хтось інший у тій же ситуації знайшов вихід, і це може надихнути.
Коаліція ветеранських просторів