Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Кіберпростір став невід’ємною частиною нашого життя: соціальні мережі, месенджери, форуми, платформи для онлайн-знайомств — усе це створює можливості для спілкування та самовираження.

Дата: 02.10.2024 08:14
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

Проте, разом із цими перевагами приходять і серйозні ризики, зокрема — сексуальні домагання в інтернеті. Це явище не обмежується лише образливими повідомленнями або непроханими коментарями.

Сексуальні домагання в інтернеті — це будь-яка небажана сексуальна поведінка, спрямована на іншу особу через цифрові канали комунікації. Ця поведінка може варіюватися від неприйнятних коментарів та запитів щодо сексуальних актів до надсилання неприйнятних зображень або відео, кіберсталкінгу (переслідування в інтернеті) та навіть шантажу з використанням особистої інформації або інтимних зображень (сексторсія).

Проблема сексуальних домагань у кіберпросторі набуває все більшої актуальності.

🔸 Третина жінок віком до 35 років (33%) повідомляють, що зазнавали сексуальних домагань в Інтернеті (дослідження Pew Research Center, 2021 рік http://surl.li/grdtfu).

🔸 Шість із десяти жінок молодше 35 років, які використовували сайти чи додатки для знайомств, повідомляють, що після їхньої відмови певні особи продовжували з ними контактувати. Ці дані також відображають результати дослідження Pew Research Center, яке показує, що жінки молодого віку більш схильні до таких ризиків. (http://surl.li/wwhfco)

🔸 Згідно з дослідженням, проведеним Глобальною асоціацією інтернету (http://surl.li/gttolk), 58% молодих жінок стикаються з різними формами насильства або переслідування в соціальних мережах. Ці дані базуються на опитуванні користувачів які демонструють глобальний характер проблеми.

🔸 Дослідження Європейського інституту гендерної рівності (EIGE) свідчить, що один з десяти користувачів інтернету в Європі зазнав кіберсталкінгу або кібербулінгу на сексуальній основі, підкреслюючи, що це не лише локальна, а й глобальна проблема. (http://surl.li/gbkhza)

🔸 За даними глобального дослідження, проведеного Організацією Об’єднаних Націй у 2023 році, близько 58% жінок і дівчат у всьому світі зазнали хоча б однієї форми онлайн-насильства. Більше половини з них зазначили, що цей досвід негативно вплинув на їхнє психічне здоров'я, зокрема викликав тривожність, депресію та страх. (http://surl.li/srmthc)

Ці цифри є лише верхівкою айсберга. Багато випадків залишаються непоміченими, оскільки постраждалі можуть соромитися повідомляти про інциденти або не знати, куди звернутися за допомогою.

Сексуальні домагання у кіберпросторі мають серйозні наслідки не лише для постраждалих, але й для суспільства в цілому. Постраждалі можуть відчувати страх, тривогу, депресію, втрату впевненості в собі, а також розвиток посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Це також може призводити до самоізоляції та уникання соціальних платформ, які можуть бути важливими для навчання, роботи або соціальної взаємодії.

Сексуальні домагання в кіберпросторі — це не просто "шкідливі жарти" або "невинні повідомлення". Це серйозний виклик, що потребує нашої уваги, дій та підтримки для тих, хто став постраждалою. Ми можемо змінити ситуацію, якщо будемо обізнаними, пильними та активно підтримувати культуру поваги та безпеки в інтернеті.

Час підвищити обізнаність про ці питання, навчитися розпізнавати ознаки кібердомагань та дізнатися про способи захисту. Важливо підтримувати постраждалих, надавати їм необхідні ресурси для допомоги та навчати про безпеку в інтернеті.

Зображення для кампанії були створені за допомогою Штучного Інтелекту 📌

Надалі ми будемо більше писати про безпечне цифрове середовище.

Слідкуйте за сторінкою.

Якщо ви стикнулися з ситуацією сексуальних домагань у кіберпросторі ви завжди можете звернутися на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

📲116 123

☎️0 800 500 335

Telegram: @NHL116123

Instagram: Приватні повідомлення

Facebook: @lastradaukraine

Анонімно. Конфіденційно. Безкоштовно.

Ла Страда-Україна/La Strada-Ukraine


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь