Чи можуть бабуся (дідусь) дитини бути “муніципальною нянею”?
Ні. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 «муніципальною нянею» не можуть бути батьки та опікуни дитини. Крім того, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 № 664 «муніципальною нянею» не можуть бути родичі першого ступеня споріднення. Перший ступінь споріднення визначається відносно заявника послуги, а не дитини.
Родичами першого ступеня споріднення вважаються батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені (відповідно до статті 14 Податкового кодексу України).
Отже, бабуся або дідусь будуть родичами першого ступеня споріднення для матері чи батька дитини, і відповідно не можуть бути “муніципальною нянею”.
Зверніть увагу! Рідні брати та сестри матері (батька) не віднесено до родичів першого ступеня споріднення, а отже такі особи можуть бути “муніципальною нянею” та укладати відповідний договір з батьками (опікунами) дитини.
Нагадаємо, що “муніципальна няня” — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.
Станом на сьогодні послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:
дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де садочки не працюють.
дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду (дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, інші визначені хвороби, та якій не встановлено інвалідність).
Детальніше про послугу “муніципальна няня” читайте в нашій статті за посиланням https://www.donbasssos.org/municipal_nanny_article/