Складні умови військової служби можуть впливати на психологічний стан.
Зверніться до лікаря, якщо у вас є:
– навʼязливі думки, яких не можете позбутися;
– відчуття постійної загрози, панічні напади;
– безсоння, відчуття втоми, яке не відповідає рівню навантаження.
У разі, якщо у вас була черепно-мозкова травма, обовʼязково скажіть про це вашому лікарю. Такі види травм значно збільшують ймовірність у потребі психологічної допомоги.
Початкове звернення по допомогу може бути до сімейного лікаря. Зауважте, що не всі сімейні лікарі мають спеціальну підготовку для надання допомоги у сфері психічного здоров’я. Щоб знайти заклад з сімейними лікарями зі спеціальною підготовкою, зателефонуйте за номером 16-77. За потреби, лікар скерує вас до психіатра, психолога чи психотерапевта.
За програмою “Доступні ліки” для пацієнтів з розладами психіки, поведінки, а також з епілепсією можна отримати 65 препаратів. Зокрема, це ліки при ПТСР, депресії, невротичних розладах, шизофренії, епілепсії тощо. 23 препарати є безоплатними, решта – з частковою доплатою.
Де отримати додаткову підтримку
– Гаряча лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102
– Лінія підтримки Veteran Hub: +38 0673482868
– Психологічна підтримка та реабілітація “Вільний Вибір”: +38 063 646 4991
– Центр «Лісова поляна» Центр психічного здоров'я та реабілітації "Лісова поляна" МОЗ України
– Психологічна допомога MARTA https:// marta.mva.gov.ua
Більше інформації ви знайдете у довідниках з медичної допомоги, які ми підготували у партнерстві із НСЗУ: https://navigator.pryncyp.com/veterans/medical
Довідники були укладені за підтримки Фонд “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст довідника є винятковою відповідальністю ГО “Правозахисний центр “Принцип” і не обов’язково відображає позицію
Правозахисний центр для військових Принцип