27 жовтня Україна відзначає День української писемності та мови, який символізує важливість надбань нашого народу крізь віки.
Сьогодні, коли Україна стикається з викликами війни, яку приніс на нашу землю окупант, ця важливість проявляється ще більше.
До початку окупації Криму росією, станом на 2013/2014 навчальний рік, 13 589 дітей в Автономній Республіці Крим здобували освіту українською мовою. А вже у 2018/2019 навчальному році за результатом моніторингу відкритих джерел інформації держави-окупанта у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим українською мовою навчалося 249 учнів, або 0,2% від загальної кількості.
Росія, як держава-окупантка, використовує освіту на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як засіб асиміляції населення, створюючи умови, за яких навчання у закладах освіти здійснюється переважно російською мовою. Ворог намагається придушити нашу національну самосвідомість, намагаючись забрати українську мову та культуру.
Діти та молодь, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, не мають доступу до вивчення української мови та вимушені шукати для цього альтернативні інструменти: онлайн-курси, репетитори, самостійне вивчення тощо.
Але в такі складні часи важливо пам’ятати про цінність українського слова. Зберігаймо та підтримуймо українську мову та писемність. Навчаймо їх наших дітей і нагадуймо їм, наскільки важливо це для нашої країни. В часи війни мова об’єднує нас та надає нам силу протистояти агресору.
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим