Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

«Виходь на світло!»: щороку держбюджет втрачає близько 100 млрд грн через незадекларовану працю

Дата: 03.11.2024 15:29
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

Згідно з оцінками експертів, державний бюджет щороку втрачає близько 100 мільярдів гривень через незадекларовану працю. Ці кошти могли б бути спрямовані на оборону країни, забезпечення соціальних гарантій для населення, розвиток економіки та підвищення рівня життя громадян. Натомість вони лишаються в тіні, що ускладнює розвиток держави і послаблює її стійкість у складні часи. Про це повідомляє Державна служба України з питань праці.

Незадекларована праця лишається поширеним явищем і під час війни. Це не тільки підриває соціальну справедливість, але й завдає суттєвої шкоди економіці та обороноздатності нашої країни. Кожна гривня, не сплачена до державного бюджету через незадекларовану працю, зменшує можливості для фінансування армії, підтримки соціальних програм, модернізації інфраструктури та реалізації інших важливих державних ініціатив.

Для боротьби з цим негативним явищем та підвищення обізнаності громадян про ризики і наслідки незадекларованої праці, Держпраці ініціює інформаційну кампанію «Виходь на світло!».

Мета кампанії – не лише інформування, а й моніторинг дотримання вимог законодавства, що дає змогу виявити суб’єкти господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, і вжити відповідних заходів для виправлення ситуації. У межах цієї ініціативи інспектори праці відвідують та консультують підприємства в різних галузях, таких як сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування.

Так, незадекларована праця – це свідоме уникнення роботодавцями і працівниками офіційного оформлення трудових відносин.

Для працівників ризики незадекларованої праці можуть включати відсутність соціального захисту та доступу до системи пенсійного забезпечення, труднощі з отриманням медичної допомоги, а також відсутність гарантій стабільності та безпеки на робочому місці. У разі непередбачених обставин, таких як хвороба чи травма, працівник може залишитися без засобів до існування та необхідної підтримки.

Роботодавці, які вдаються до використання незадекларованої праці, також наражають себе на значні ризики. У разі виявлення таких порушень їх можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності, призначити значні штрафи, зупинити діяльність підприємства тощо. Крім того, компанії, що вдаються до тіньових схем, часто стикаються з труднощами в розвитку бізнесу, мають гіршу репутацію і не можуть отримувати державні замовлення чи кредити на розвиток.

Як наголошує Державна служба України з питань праці, тільки задекларована праця забезпечує стабільність і захист для працівників, сприяє розвитку економіки та підвищує обороноздатність нашої країни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь