Якщо ви стикнулися з будь-яким проявом домашнього насильства – подбайте про себе, зверніться по допомогу.
У цьому дописі розповідаємо, які права ви маєте та куди звертатися, якщо потрапили в таку ситуацію.
Можете звертатись до поліції для отримання захисту, а також до суду для відновлення порушених прав та притягнення кривдника до відповідальності.
Маєте право отримати соціальні послуги, медичну, психологічну та правову допомогу. Пам’ятайте, що усі ці види допомог надаються безоплатно. Також ви маєте право на уважне та гуманне ставлення з боку організацій чи установ, які надаватимуть вам допомогу.
Якщо ви не можете більше знаходитись поруч з кривдником, але вам нікуди йти — маєте право на безоплатне місце у притулку (шелтері) на 3 місяці (інколи можна продовжити до 6 місяців). Отримати місце в шелтері можуть повнолітні, неповнолітні, що перебувають(-ли) у зареєстрованому шлюбі, та діти у разі прийняття їх до притулку разом із законним представником.
Для того, щоб влаштуватись до шелтера, необхідно отримати направлення, яке можуть видати:
Нацполіція;
соціальні служби;
мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;
підрозділ місцевої держадміністрації або орган місцевого самоврядування, що працює у сфері протидії насильству.
У разі звернення до цих органів повідомте, що потребуєте влаштування до притулку.
Не знаєте з чого почати – зателефонуйте до контактного центру системи безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103. Наші юристи проконсультують, як можна захистити себе у правовий спосіб та запропонують алгоритм дій для розв'язання вашого питання.