Уряд ухвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні до 2028 року!!
Цей документ є дорожньою картою реформування системи догляду і підтримки дітей в Україні. Адже понад 7 мільйонів українських дітей відчули на собі руйнівний вплив війни: переміщення, депортація, розлука з родиною, бідність, порушення доступу до базових послуг. Тисячі з них продовжують жити в інтернатах, зустрічаючи війну без підтримки рідних та відчуття безпеки.
Але 80% дітей в інтернатах мають принаймні одного з батьків. Це означає, що є системні проблеми, які змушують сім’ї розлучатися.
Україна не обирає інституційний догляд. Україна обирає шлях родинної турботи. Національна стратегія, ухвалена Урядом, забезпечить, що кожна дитина в Україні матиме шанс виростати в сімейному оточенні.
Що передбачає Стратегія?
Зміцнення сімей: створення умов, щоб діти залишалися з батьками, які матимуть доступ до фінансової, матеріальної допомоги та послуг на місцевому рівні.
Сімейні форми виховання: усі діти, які втратили батьківське піклування, знайдуть підтримку в прийомних сім’ях чи через усиновлення.
Повернення додому: реінтеграція дітей, які пережили депортацію, примусове переміщення чи евакуацію, у стабільне сімейне середовище.
Підтримка дітей із найскладнішими потребами: діти раннього віку та діти з інвалідністю отримають максимальну підтримку, щоб виховуватися вдома, а не в установах.
Соціалізація: допомога молоді з інтернатів у будівництві самостійного життя, доступ до освіти, соціальних послуг та працевлаштування.
Чому це важливо?
Бо дитинство не можна повернути. Наша мета — дати дітям, які пережили стільки втрат, шанс на родинне тепло, безпеку та турботу.
Турбота про дітей — це інвестиція у майбутнє України. І це наш обов’язок вже сьогодні
Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук