Фахівець із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Це той фахівець, який має зробити повернення захисників і захисниць максимально комфортним і простим.
Насамперед це важливо для громад, членів родин військових і ветеранів, та самих захисників.
Йдеться про нову професію — фахівець із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб. Це той фахівець, який має зробити повернення захисників і захисниць максимально комфортним і простим.
Ось кілька цитат:
Мають бути досить високі вимоги до професійного рівня фахівців, які згодом будуть проходити профільне навчання. Принаймні не менш високі, ніж вимоги до фахівців із соціальної роботи, лікарів, поліцейських.
Емпатія – друга важлива якість для фахівця із супроводу. Якщо ви не починаєте день із хвилини Честі та Поваги, якщо ви не готові говорити при зустрічі з ветераном «дякую за службу», якщо для вас «вони всі однакові» – не ідіть в цю професію.
Наш фахівець із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб НЕ НАДАЄ послуг.
Він здійснює первинний скринінг (визначає потреби), розписує інструменти реалізації потреб, здійснює перенаправлення клієнта до надавачів послуг та супроводжує (відповідно до протоколів) результативність надання таких послуг.
Навички супервізії – унікальні. Це не стільки про знання, скільки про досвід. І надавати супервізію фахівцям із супроводу повинні фахівці більш досвідчені. Таким чином ми говоримо про провідних фахівців.
За планами держави, в Україні вертикаль фахівців із супроводу налічуватиме 11-13 тис. спеціалістів. Їхня аудиторія – 1,5 млн ветеранів та ще 3-4 млн. членів родин. В ідеальному розумінні, 11 тисяч фахівців мають не тільки надавати супровід своїм клієнтам, але і збирати, обробляти аналітику, яка дозволить державі корегувати свою ветеранську політику в різних напрямках – медичному та соціальному забезпеченні, освіті, працевлаштуванні тощо.
Читайте колонку Оксани Коляди, голови правління ГО Простір Можливостей на УКРІНФОРМ
Коаліція ветеранських просторів