Держава працює над безпечним поверненням дітей, яких на початку повномасштабного вторгнення довелося евакуювати за кордон із закладів інституційного догляду.
Напрацьований разом з урядовими і неурядовими партнерами механізм повернення передбачає, зокрема, індивідуальну оцінку потреб кожної дитини і пріоритетне влаштування дітей в сімейні форми виховання.
В листопаді відповідно до цього механізму до України повернулася група з 137 дітей, яка перебувала в Туреччині разом із супроводжуючими особами.
Зараз діти проходять адаптаційний період у закладі оздоровлення і відпочинку за підтримки психологів і фахівців соціальної роботи.
Цей період потрібен для реінтеграції дітей, які майже три роки не мали повноцінного доступу до українського мовного, культурного, освітнього середовища, а також потребують ознайомлення з правилами безпеки, пов’язаними з війною.
“Важливо розуміти, що повернення дітей-сиріт — це не лише забезпечення їх житлом, харчуванням та освітою. Це комплексний процес інтеграції в суспільство, підготовка до майбутнього життя в Україні. Наразі особливу увагу ми приділяємо дітям-сиротам, які повертаються з-за кордону, прагнучи забезпечити їм найкращі умови в Україні. Ми переконані, що найкращою формою інтеграції для цих дітей є саме усиновлення та інші сімейні форми виховання. Це не просто формальний догляд, а можливість отримати справжню турботу та любов. Ми активно проводимо роботу з поверненими дітьми, щоб процес їхньої адаптації відбувся якнайшвидше, а також спільно з обласними службами у справах дітей шукаємо турботливих батьків для цих дітей. Дякую за допомогу в цьому процесі Координаційному центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей і ЮНІСЕФ”, — зазначив Петро Добромільський - Голова Державної служби України у справах дітей.
Україна вдячна урядам країн, які тимчасово прийняли евакуйованих дітей, міжнародним дитячим організаціям та іншим партнерам за турботу про українських дітей. Зокрема, сталу підтримку в країнах перебування дітей, під час і після їх повернення надає Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Детальніше: https://www.msp.gov.ua/news/24295.html
Державна служба України у справах дітей