Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Президент: Національні спільноти дуже важливі для збереження внутрішнього миру в Україні та реалізації її геополітичного вибору

Дата: 27.12.2024 20:20
Кількість переглядів: 20

Президент: Національні спільноти дуже важливі для збереження внутрішнього миру в Україні та реалізації її геополітичного вибору

Президент Володимир Зеленський зустрівся з представниками національних спільнот і корінних народів України.

У зустрічі взяли участь представники 17 національних спільнот: азербайджанської, арабської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, грецької, грузинської, єврейської, німецької, польської, ромської, румунської, турецько-месхетинської, угорської, хорватської, чеської – та трьох корінних народів: караїмів, кримчаків і кримських татар.

Фото без опису

Глава держави привітав присутніх із релігійними святами та прийдешнім Новим роком, побажав миру, а також розповів, що сьогодні підписав указ про встановлення в Україні Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Його відзначатимуть щороку 21 травня.

«Хочу вам подякувати за єдність у захисті нашої держави, нашої спільної незалежності – у війні, на фронті, де є представники всіх наших народів, спільнот – усі громадяни України. Вдячний за той внутрішній мир в Україні, який характеризує нашу державу й допомагає вистояти саме в час таких випробувань», – сказав Володимир Зеленський.

Окремо Президент закликав національні спільноти сприяти реалізації безпекового й геополітичного вибору України – членству в ЄС і НАТО.

«Україна, я впевнений, буде членом ЄС. Ми рухаємося достатньо швидко, ніколи так не було. Також нам дуже потрібні сталі гарантії безпеки – для нас, безумовно, НАТО є цим вибором», – наголосив він.

Фото без опису

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина нагадала, що в січні відкриється перший кластер переговорів щодо вступу до ЄС, який охоплює також блок питань цієї зустрічі.

«Тому ми з вами готуємо план заходів, який має бути представлений як індикатор відкриття переговорів», – додала Ольга Стефанішина.

За її словами, забезпечення більшості освітніх прав національних спільнот уже законодавчо врегульоване.

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський зауважив, що Рада громадських об’єднань національних меншин (спільнот), створена після ухвалення закону про нацменшини, цьогоріч напрацювала пропозиції щодо законодавства та співпраці з міністерствами освіти і науки та культури і стратегічних комунікацій.

Представник громадських об’єднань грецької спільноти України Олександр Хара, який головує в Раді, зауважив, що організації етнічних меншин мають залучатися до ухвалення та реалізації рішень на всіх рівнях. Зокрема, Рада пропонує запровадити в ОДА відповідні посади або структурні підрозділи.

Фото без опису

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив на важливості реалізації ухваленого у 2021 році закону про корінні народи. Президент зазначив, що уряд, зокрема, має опрацювати закріплення за Меджлісом статусу представницького органу кримськотатарського народу.

Голова правління «Спілки караїмів України» Олена Арабаджи зауважила, що російська агресія позбавила караїмів домівок, можливості відвідувати в Криму свої святині, розірвала ментальні та родинні зв’язки. Вона назвала це справжнім геноцидом цього маленького народу.

За результатами зустрічі учасники ухвалили Спільну заяву, у якій ідеться про підтримку Плану перемоги та Плану внутрішньої стійкості, а також – повноправного членства України в ЄС і НАТО. Також у цій заяві наголошено на абсолютній неприйнятності будь-яких закликів із-поза меж України погодитися з незаконною окупацією та анексією територій.

Офіційне інтернет представництво Президента України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь