Тож, що обрати – контракт чи мобілізацію? Передусім розповімо про контракт: його плюси, мінуси, підводні камені.
Ключові вимоги – доволі прості. Якщо вам від 18 до 60 років, перебуваєте на військовому обліку та придатні до служби за станом здоров’я, тоді контрактна форма для вас!
Зверніть увагу: термін служби за контрактом для рядового складу встановлюється до трьох років. Відповідно до звання цей термін може бути довший – від 3 до 5 або від 5 до 10 років.
Тепер – про його переваги. Хоч на перший погляд між контрактом та мобілізацією майже немає помітної різниці, все ж декілька відмінностей є і це соціальні гарантії. Зокрема, якщо ви вперше підписуєте контракт із ЗСУ, можна отримати одноразову допомогу – виплати. Крім того, для контрактників передбачена компенсація за найом житла та ще деякі бонуси, як от пільгові кредити.
Як відбувається призов на військову службу за контрактом?
Перший крок – це успішно пройти співбесіду та отримати позитивне рішення від командира батальйону. У такому разі вам видадуть рекомендаційний лист, а згодом скерують пройти необхідні медичні обстеження та здати аналізи. Також зібрати визначений перелік документів.
Далі – з усіма паперами потрібно звернутись до ТЦК: написати заяву щодо вступу на військову службу за контрактом й отримати направлення для проходження ВЛК. Після того, як територіальний центр укомплектування розгляне вашу заяву, подані документи та проведе перевірку відсутності судимості, сформують вашу особову справу.
Фінальний етап – проходження БЗВП у навчальній військовій частині, де ви безпосередньо вже підпишете контракт з Міністерством Оборони України. Тоді, після завершення військового вишколу, ви прибудете до батальйону