Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Які послуги в медичних закладах можуть надавати платно?

Дата: 07.02.2025 10:20
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

З січня цього року в Україні набули чинності нові правила щодо платних медичних послуг. Вони зроблять систему прозорішою: тепер пацієнт точно знатиме, що покриває держава, а за що потрібно заплатити офіційно через касу лікарні.

🔹 Безоплатні послуги залишаються! Держава продовжує оплачувати медичні послуги за Програмою медичних гарантій (ПМГ). Це виклики «швидкої», лікування у сімейного лікаря, пологи, операції за показаннями, лікування інфарктів, інсультів, онкозахворювань, реабілітація, обстеження та багато іншого.

📌 За що потрібно буде платити?

Послуги, що не входять у Програму медичних гарантій, наприклад:

комп'ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ) БЕЗ НАПРАВЛЕННЯ (однак якщо є направлення лікаря, ця послуга безоплатна);

пластичні та косметичні операції, які не пов’язані зі станом здоров’я;

окремі стоматологічні послуги для дорослих (наприклад, естетичне протезування);

естетична медицина, включно з пластичними операціями без медичних показань.

💰 Звернення до лікаря без направлення, якщо воно потрібне. Наприклад, якщо пацієнт сам вирішив піти до спеціаліста, а не отримав направлення від сімейного лікаря. Водночас нагадуємо, що вам не потрібно мати направлення до гінеколога, психіатра, нарколога. Консультації цих фахівців залишаються безоплатними. З повним списком лікарів, до яких не потрібне направлення, можете ознайомитися тут: https://bit.ly/3CEH1Y6

💰 Обслуговування за договорами – коли юридична особа уклала договір з медзакладом (наприклад, компанія оплачує медогляди для своїх працівників).

📌 Додаткові сервіси, за які пацієнт платить окремо:

✅ Візит лікаря додому (якщо це не медично необхідно, а лише бажання пацієнта).

✅ Вибір конкретного лікаря для лікування у стаціонарі.

✅ Перебування в палаті з підвищеним комфортом за запитом пацієнта.

📢 Важливо, що надання платних послуг має бути оформлене відповідними документами та внесене до електронної системи охорони здоров'я із зазначенням джерела оплати, а розрахунок здійснюватиметься виключно в безготівковій формі.

❗ Усі медичні заклади мають розмістити на своїх сайтах та інформаційних стендах повний перелік платних медичних послуг із зазначенням їх вартості та безоплатних послуг, що надаються в межах Програми державних гарантій.

🤔 Чому деякі медичні послуги стали платними?

Платні послуги ввели для того, аби зробити фінансування лікарень прозорим і зменшити корупцію. Раніше пацієнти часто платили неофіційно за КТ, МРТ чи «благодійні внески». Тепер держава чітко розмежувала безоплатні послуги ПМГ і ті, що оплачуються офіційно. Лікарні зобов’язані оприлюднити тарифи, а оплата відбувається лише через касу з видачею чеку.

❗ Якщо у вас вимагають гроші готівкою, без чеку або на карту лікарю – це незаконно! Детальніше з переліком платних послуг ви можете ознайомитися на офіційному сайті МОЗ: https://bit.ly/4brsxq0

📢 А якщо вам потрібна допомога у відстоюванні своїх прав, ви завжди можете звернутися за допомогою на нашу гарячу лінію «Номер здоровʼя»:

📞(096)2-888-003,(095) 2-888-005.

Будьте поінформованими – знайте, за що платите і що має бути безоплатним! 💙

БФ Пацієнти України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь