Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Як стати донором крові?

Дата: 07.02.2025 15:25
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

Щоб стати донором крові та її компонентів, слід знайти найближчий центр крові на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Найзручніше обирати центр, розташований поблизу вашого дому або роботи, щоб було зручно добиратися та повертатися після донації. У великих містах таких центрів більше, в маленьких — менше. Це можуть бути як лікарні з відділеннями переливання крові, так і міські або обласні станції переливання.

Крім того, можна стежити за різними кампаніями, присвяченими донорству крові.

Інколи громадські організації проводять виїзні донації в цікавих та нестандартних місцях, куди запрошують донорів.

В Україні також з’явилася можливість здавати кров у blood-мобілях — спеціально обладнаних транспортних засобах, які відвідують маленькі міста і збирають кров на місці.

Людей попереджають про такі виїзди заздалегідь, щоб вони могли підготуватися. Потім зібрану кров відправляють на станції, заготовляють і вже потім забезпечують лікарні необхідними компонентами.

Чи є дефіцит крові в Україні?

Так, в Україні дійсно існує дефіцит донорської крові.

Офіційних даних наразі немає, оскільки через воєнний стан інформація не публікується.

Проте, станом на 2022 рік, дефіцит донорської крові був суттєвим. За даними ВООЗ, на кожні 1000 людей має припадати 30 донорів.

В Україні у 2022 році було лише 11 донорів на 1000 осіб, що створювало великий дефіцит.

Це питання є надзвичайно актуальним і важливим, і його обговорення допомагають розвінчувати міфи, спонукають людей приймати рішення і ставати донорами.

З початком повномасштабної війни багато людей вперше здали кров. Кількість донацій особливо зростає після масових травматичних інцидентів, коли терміново потрібна кров. Це є прикладом стихійного донорства, але важливо здавати кров не лише під час кризових моментів, а робити це регулярно і систематично.

Радимо підписатися на соціальні мережі центрів крові у вашому місті та слідкувати за їхніми потребами. Якщо якась група крові особливо потрібна, дуже важливо відгукуватися на такі заклики.

Коли люди здають кров під час надзвичайних подій, це не завжди ефективно, оскільки кров, яку ви здали зараз, не поїде через 5 хвилин у потрібну лікарню. Кров потребує часу на обробку, а операція може бути необхідна негайно. Тому планування і регулярне донорство є ключовими.

Джерело: https://gmka.org/uk/shho-slid-znaty-pro-donorstvo-krovi-v-ukrayini-dlya-vpevnenosti-u-svoyij-bezpetsi-ta-pravah/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь