Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Порядок та строки розгляду запиту на інформацію: роз’яснює Омбудсман України Дмитро Лубінець

Дата: 11.02.2025 14:51
Кількість переглядів: 13

Фото без опису

Загальний строк розгляду запиту на інформацію — це 5 робочих днів з дня його отримання. За аналогією з положеннями Цивільного кодексу України перебіг строку розгляду починається з наступного робочого дня після отримання.

👉 Водночас варто враховувати, що в разі направлення запиту у вихідні чи святкові дні, перший наступний робочий день буде днем отримання.

Закон України “Про доступ до публічної інформації” також визначає деякі спеціальні строки розгляду:

Розгляд може бути продовженим до 20 робочих днів за наявності в розпорядника інформації однієї із підстав для такого продовження: надання великого обсягу інформації та/або необхідність пошуку інформації серед значної кількості даних.

❗️Розпорядникам інформації необхідно пам’ятати, що перебіг 20-денного строку починається з дня, наступного за днем отримання запиту і означає, що до загального 5-денного строку фактично додаються 15 робочих днів. Окрім цього, подальша відмова в його задоволенні не допускається.

Ще одним прикладом спеціального строку розгляду є 48 годин, який застосовується до запитів, які стосуються інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян.

☝️ Омбудсман зазначає, що перебіг цього строку починається з моменту отримання запиту, а не з дня його отримання, що забезпечує невідкладне його опрацювання.

Запитувачі повинні врахувати особливості при оформленні таких запитів, а саме зазначати обґрунтоване клопотання про термінове опрацювання.

Строк, який застосовується при відстрочці в задоволенні запиту можна виокремити в окремий вид спеціальних строків розгляду.

Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію застосовується в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені законом строки в разі настання обставин непереборної сили, а відтак його задоволення можливе після усунення обставин непереборної сили без визначення конкретної кількості днів.

Дотримання всіх згаданих строків забезпечує належне забезпечення прав громадян на інформацію.

▪️"Наголошу, що несвоєчасне надання інформації є одним із видів порушень законодавства про доступ до публічної інформації, за вчинення якого настає адміністративна відповідальність", — написав Дмитро Лубінець.

Офіс Омбудсмана України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь