Національний музей Революції Гідності опублікував план заходів з вшановування пам’яті Героїв Небесної Сотні
18, 19 та 20 лютого – одні з найтрагічніших днів в історії Революції Гідності та новітньої історії України.
20 лютого Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні – загиблих майданівців, які поклали свої життя в боротьбі за свободу, демократію та європейське майбутнє країни. Одинадцятий рік від тих подій Революції Гідності, ми продовжуємо цю боротьбу. Битва, що розпочалася в Києві на барикадах Майдану, триває на фронті російсько-української війни.
Закликаємо долучитися до заходів та акцій вшанування пам’яті Небесної Сотні – Героїв першої перемоги у битві, що триває.
18 ЛЮТОГО
12:00 – 13:00
Перетин вул. Грушевського, 28 і Кріпосного провулку м. Київ
ВШАНУВАННЯ ЗАГИБЛИХ 18 ЛЮТОГО 2014 РОКУ В МАРІЇНСЬКОМУ ПАРКУ
Організатори: Громадський Рух "Українська Патріотична Альтернатива", Національний музей Революції Гідності.
16:00 – 18:00
Хода пам’яті та панахида на вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
Після панахиди у Михайлівському Золотоверхому соборі відбудеться хода за маршрутом: Михайлівська площа – вул. Трьохсвятительська – вул. Хрещатик – алея Героїв Небесної Сотні. Покладання квітів, запалення лампадок.
Організатори: ГО "Родини Небесної Сотні", Національний музей Революції Гідності, за участі рідних Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності.
19 ЛЮТОГО – 2 БЕРЕЗНЯ
Музей історії міста Києва
вул. Богдана Хмельницького, 7, м. Київ
Виставка Шлях України до ЄС
Виставка присвячена основним історичним етапам на шляху до вступу України до Європейського Союзу.
Відомі митці презентують свої роботи. Кожен твір – картина, плакат чи арт-об’єкт – відображає сподівання, боротьбу, виклики та досягнення нашої країни на шляху повернення в європейську родину. На виставці також будуть представлені експонати, надані Національним музеєм Революції Гідності.
19 ЛЮТОГО – 31 БЕРЕЗНЯ
алея Героїв Небесної Сотні, м.Київ
ДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА "СПРАВИ МАЙДАНУ: НА ШЛЯХУ ДО ПРАВОСУДДЯ ТА ІСТОРІЇ"
Які слідчі справи стоять за узагальненою назвою “Справи Майдану”, якими є результати та проблеми судових проваджень – це ті питання, які висвітлює виставка. На стендах можна ознайомитися із судовою статистикою та хронологією подій, а також дізнатися про процес меморіалізації місць загибелі Героїв Небесної Сотні.
20 ЛЮТОГО
10:00–11:30
Екуменічний храм Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників, алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ.
Церемоніал вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності
Організатори: Національний музей Революції Гідності, Київська Трьохсвятительська духовна семінарія УГКЦ за участі Міністерства оборони України, Київської міської державної адміністрації та ГО “Родини Небесної Сотні”.
11:00 – 12:00
алея Героїв Небесної Сотні, 6, м. Київ
Ангели пам’яті-2025. Всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної Сотні
Акція відбувається у пам’ять про загиблих під час Революції Гідності. В Києві вона щорічно проходить на алеї Героїв Небесної Сотні. Десятки паперових янголів розвішують на гілках дерев, які були свідками розстрілів беззбройних протестувальників.
12:00 – відкриття ВИСТАВКИ “ГЕРОЇ: МАЙДАН, ВІЙНА, ПАМ’ЯТЬ…”
довкола монументу на майдані Незалежності, м. Київ
Виставка присвячена учасникам Революції Гідності, які загинули під час російсько-української війни. Вона розповідає про активістів Майдану, які змінили Україну та світ, а під час новітньої російсько-української війни стали першими оборонцями нашої країни та поклали життя за її свободу.
12:30 – 14:30
Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 18/2, м. Київ
МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНА зустріч “ТЕРИТОРІЯ ГЕРОЇВ”
в межах акції «Ангели памʼяті»
Організатори: Державна агенція промоції культури України, Мистецька агенція “Територія А”, Національний музей Революції Гідності
15:00 – 17:00
вул. Саксаганского, 6, м. Київ
синя зала Будинку кіно
Показ фільму "Україна. Майдан.Перезавантаження" пам'яті Руслана Ганущака
Стрічку створено на основі відеоархівів військового репортера Руслана Ганущака. Учасник Майдану, згодом – військовий репортер та військовослужбовець з позивними “Остап” та “Фотограф” загинув 11 січня 2025 року.
Організатори: ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”, родина Руслана Ганущака, Національний музей Революції Гідності, Будинок кіно та ТРК “РАІ”.
Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum