Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

#Цей_день_на_Майдані: 19 лютого 2014 року Вогонь. Дим. Вибухи. Ця ніч могла стати останньою для Майдану.

Дата: 19.02.2025 08:33
Кількість переглядів: 16

 Фото без опису

Після кривавого дня 18 лютого, коли силовики розстрілювали людей на вулицях Києва, здавалося, що Революція Гідності доживає останні години. Влада кинула всі сили на знищення протесту. Вночі Майдан опинився в кільці – всі підходи були заблоковані «Беркутом» і внутрішніми військами.

Однак протестувальники не мали наміру здаватися.

Щоб захистити себе, люди вдалися до відчайдушного рішення – підпалили барикади. Полум’я здіймалося в небо, створюючи вогняний мур між протестувальниками і силовиками. Вода з брандспойтів лише розливалася по бруківці, замерзаючи на морозі.

Бійці «Беркута» намагалися прорватися через вогонь, стріляли гумовими кулями, кидали світлошумові гранати, застосовували сльозогінний газ.

Але люди стояли.

У Михайлівському соборі працював імпровізований госпіталь. Сюди привозили протестувальників, яких витягали з-під куль. Деяких медиків силовики арештовували або били.

Коли о 7-й ранку почало світати, то стало зрозуміло: Майдан встояв. Влада не змогла придушити протест. Але всі знали: попереду – вирішальна битва.

"Картина, яку ми побачили, була дуже гнітючою. Територія Майдану надзвичайно звузилася, люди на барикадах були виснажені і мокрі, з покритими сажею обличчями. Вже перед самим майданом ми приєдналися до колони активістів, які щойно під’їхали, переважно це були хлопці із Західної України. Оборонці майдану зустрічали нас із великим піднесенням, питали звідки ми. Казали, що дуже нас чекали. Ми одразу пішли на барикади міняти втомлених людей. Палали профспілки…” - згадує майданівець Василь Галамай.

СБУ офіційно заявила про початок «антитерористичної операції» в Києві. Це означало повну зачистку Майдану, можливе введення військ і масові арешти. Однак під тиском демократичного світу та українських політиків операцію відмінили.

Янукович зустрівся з опозицією. Було оголошене «перемир’я».

На наступний день, 20 лютого, відбувся один із найтрагічніших епізодів – масовий розстріл Небесної Сотні. Але саме ніч з 18 на 19 лютого стала точкою неповернення. Українці довели, що стоятимуть до кінця.

Фото: Деніс Лукошкін, Михайло Шишка, Максим Баландюх, Микола Бузенко

З Цифровий Архів Майдану

Національний музей Революції Гідності


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь