Конфіденційна інформація як категорія з обмеженим доступом
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що конфіденційна інформація є важливою категорією даних, що підлягають захисту. Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», конфіденційною є інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень. Така інформація може бути поширена за їхнім бажанням і в порядку, визначеному ними відповідно до передбачених умов.
До конфіденційної інформації належить, зокрема, інформація про національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, адресу, дату і місце народження, стан здоров’я тощо.
Уповноважений ВР України з прав людини додав, що розпорядники інформації можуть володіти значною кількістю персональних даних, але зазвичай вони можуть бути поширені лише за згоди особи, якої ці дані стосуються. Поширення таких даних без згоди можливе лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
«Зазначу, що не всі персональні дані є конфіденційними, наприклад, дані про виконання посадових обов’язків. Водночас конфіденційна інформація може стосуватись не лише фізичних, а й юридичних осіб. Так, конфіденційною інформацією про юридичну особу може бути комерційна таємниця», — зазначив Дмитро Лубінець.
Омбудсман України наголосив, що доступ до конфіденційної інформації має здійснюватися розпорядниками із обов’язковим застосуванням «трискладового тесту» відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».