До третьої річниці від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у різних куточках світу відбудуться культурні та мистецькі заходи, що символізують незламність української нації та її боротьбу за свободу.
Копенгаген, Данія
24 лютого у церкві Гольмен відбудеться концерт Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Українські музиканти разом із данською піаністкою Елізабет Нільсен та народною артисткою України Богданою Півненко виконають твори Валентина Сильвестрова, Юрія Шевченка, Вікторії Польової та інших.
Особливим акцентом стане виконання твору «Пісні ненароджених» Романа Григоріва, де використано корпус касетного снаряда РСЗВ «Ураган» як музичний інструмент – символ трагедії та опору.
Прага, Чехія
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької 24 лютого відкриє фестиваль «Місяць України» виставою «Доця», поставленою за романом Тамари Горіха Зерня.
Варшава, Польща
З 21 по 25 лютого у Варшаві Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка п’ять разів зіграє виставу «Дзяди» за поемою Адама Міцкевича у постановці Маї Клечевської. Захід стане символом мистецької солідарності між Україною та Польщею.
25 лютого о 20:00 у Національній опері у Варшаві відбудеться концерт, присвячений третій річниці початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Захід має на меті вшанувати мужність українського народу. Програма містить виступи видатних польських та українських артистів.
Лодзь, Польща
24 лютого о 19:00 у Великому театрі у Лодзі відбудеться концерт «Contra spem spero! Буду жити! Геть похмурі думи!». Програма містить твори польських та українських композиторів у виконанні видатних артистів обох країн: Ірини Житинської, Софії Соловій, Рафала Бартмінського та Рафала Сівека. Режисером постановки виступить Олена Савчук. Захід проходитиме під патронатом Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Посольства України в Польщі, Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Міністерства закордонних справ Польщі.
Детальніше читайте на сайті МКСК
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України