#НАЗК постійно вдосконалює та спрощує процес декларування. Наразі 9 із 16 розділів декларації вже можуть заповнюватись автоматично.
Про це в ефірі Українське радіо розповіла керівниця Управління формування правових позицій з питань декларування та конфлікту інтересів НАЗК Ілона Катушинська.
Часткове автозаповнення декларації можливе після формування довідки «Дані про декларацію», куди збираються дані з 14 державних реєстрів: про доходи, нерухомість, транспортні засоби тощо. Цю інформацію потрібно лише перевірити й виправити в разі потреби.
Також є можливість сформувати відповідну довідку для членів сім'ї декларанта за допомогою мобільного застосунку «Дія».
Внесені автоматично відомості в декларацію НАЗК рекомендує перевірити відповідно до правовстановлюючих документів, оскільки можливі неточності у реєстрах. В уже поданій декларації виправити помилку можна впродовж 30 днів.
«У НАЗК існує IT-інструмент, який називається модуль логічного та арифметичного контролю. Це означає, що абсолютно всі без винятку декларації перевіряються автоматично, звіряються з реєстрами. Далі на основі відповідних математичних моделей формується рейтинг декларацій. Національне агентство бере в повну перевірку саме ті декларації, які мають найвищий показник ризику. Якщо простими словами, то це коли офіційні доходи значно менші, ніж майно, яке з'явилося в певній декларації», — пояснила Ілона Катушинська.
Вона також нагадала, що у декларації потрібно зазначити усі види державної допомоги: «Національний кешбек», «Зимова підтримка», «єПідтримка», «Пакунок малюка».
«Навіщо потрібно декларування? По-перше, це запобігання корупції, тому що воно допомагає виявляти незаконне збагачення, приховані активи і ймовірний конфлікт інтересів в діяльності публічних службовців. По-друге, це інструмент прозорості та підзвітності влади», — зазначила Ілона Катушинська.
Нагадуємо, що декларації за 2024 рік публічні службовці зобов'язані подати до 31 березня.
Детальніше про декларування читайте або слухайте за посиланням: https://ukr.radio/news.html?newsID=106786
Ефір на «Українському радіо» відбувся в межах інформкампанії НАЗК про альтернативні корупційним практикам державні ініціативи та сервіси.
Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК