Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Чому не варто здавати свій Facebook-акаунт “в оренду”Цей легкий, на перший погляд, спосіб заробітку може зрештою обернутися втратою акаунту.

Дата: 13.03.2025 16:26
Кількість переглядів: 33

на світлому фоні в клітинку напис - чому не варто здавати свій фейсбук - акаунт в оренду. внизу на рожевому квадраті напис  білим коляром - Потрібні акаунти фейсбук в оренду. Кого цікавить пишіть у коментарях або в приват.

Оголошення з пропозицією оренди акаунту можна побачити у різних групах у Facebook, а також на різних сайтах. Вимоги прості: акаунту має бути більше року, на сторінці присутні світлини, дописи і коментарі, в друзях – більше ніж певна кількість людей (20-50-100), і ці люди мають бути не ботами. Якщо підходите, то обіцяють щомісячну винагороду в 300-1000 грн. Також є приклади подобової та потижневої оплати. Такий собі пасивний дохід.

У подібних повідомленнях пояснюють, що акаунт потрібен суто для використання рекламного кабінету, проте людина ніколи не знає, що рекламуватимуть з її рекламного кабінету і в яких цілях використовуватимуть її акаунт.

По-перше, правилами Meta (як і будь-якого іншого техгіганта) заборонено віддавати персональні акаунти іншим людям. Виняток – передання акаунту у спадщину.

По-друге, рекламні кабінети часто блокують, адже рекламують не тільки справжні товари і послуги, але й різні шахрайські схеми, як от “виплати кожному українцю”, “розіграш авто”, “встигни отримати винагороду” тощо. Разом із рекламним кабінетом можуть заблокувати також і акаунт загалом.

По-третє, якщо до вашого рекламного кабінету привʼязана банківська картка, то ви ризикуєте залишитися взагалі без коштів на картці, а якщо на картці відкрита кредитна лінія, то отримати замість пасивного доходу неабиякий борг.

Та це ще не все. В оренду беруть акаунти для того, щоб від вашого імені залишати коментарі на підтримку певних політиків, а також вкиду певної інформації. Ви ніколи не знаєте, який відгук напишуть, що підтримуватимуть і чи не просуватимуть російську пропаганду та інформаційні провокації. Більш того, від вашого імені можуть писати вашим друзям, щоб “позичити” кошти. Адже разом із доступом до акаунту ви передаєте також доступ до вашого листування. Більше того, зловмисники можуть змінити ваші паролі – і ви просто втратите доступ до свого акаунту.

Ви можете натрапити на орендарів, які навіть перекажуть кошти один раз чи двічі, а потім просто зникнуть. Разом з вашим акаунтом. Тому легкий і пасивний дохід може обернутися втратою акаунту, боргами і неприємними ситуаціями з друзями.

Цей матеріал опубліковано в межах проєкту «Медіа- та інформаційна грамотність у воєнний час: будуємо інформаційну стійкість», який реалізується Центром демократії та верховенства права спільно з Фільтр. Центр демократії та верховенства права


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь