Міністерство соціальної політики України започаткувало експериментальний проєкт із соціального супроводу військовослужбовців та їх родин у військових частинах.
Коли чоловіка чи жінку мобілізують до війська, їм стає складно вирішувати проблеми, з якими стикаються рідні, що залишилися вдома.
Щоб допомогти військовослужбовцям, Міністерство соціальної політики України започаткувало експериментальний проєкт із соціального супроводу військовослужбовців та їх родин у військових частинах. Наразі таку послугу надають у 35 підрозділах.
Благодійний фонд «Екта ініціатива» працює на Київщині. За 8 місяців роботи представники БФ реалізували чимало успішних кейсів допомоги. Це, наприклад, оформлення дітей військових у дитячі садочки чи навчальні заклади. Або комунікація з представниками громади, коли військовий турбується, що літні батьки залишились без дров чи ліків.
«Не менш важливими є ситуації, коли військовий, перебуваючи на службі, переживає за психологічний стан рідних, а тому шукає для них підтримку психолога. Також маємо справи, коли захисник не розуміє, куди йому рухатися після поранення, хто може допомогти з оформленням документів та іншими необхідними діями, поки він у шпиталі чи потребує реабілітації. Дуже болючі випадки, коли доводиться супроводжувати родини загиблих військових або тих, які потрапили в полон», – розповідає Надія Слухай, очільниця фонду.
Варто зазначити, що у разі загибелі захисника чи захисниці, з яким співпрацювали фахівці із супроводу, вони надають необхідну підтримку родинам героїв.
Нагадаємо, послуга супроводу військових надається у підрозділах Запорізької, Одеської Черкаської, Миколаївської, Хмельницької, Київської областей.
Міністерство соціальної політики України