Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

26 березня відбулося засідання Національної Ради безбарʼєрності.

Дата: 26.03.2025 17:30
Кількість переглядів: 17

26 березня, відбулося засідання Національної Ради безбарʼєрності.

🟢 “Безбар’єрність – це про справедливість, свідомість держави та повагу до наших громадян”, – Олексій Кулеба

Сьогодні, 26 березня, відбулося засідання Національної Ради безбарʼєрності. Участь у заході взяла Перша леді України Олена Зеленська, провів засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

На засіданні були присутні представники Кабінет Міністрів України, Офіс Президента України, міжнародних партнерів та приватного сектору. Протягом заходу учасники презентували 10 флагманських проєктів від Міністерств, які будуть реалізовані у найближчі роки.

Модераторка засідання – Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності.

➡️Олена Зеленська зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців.

💬«Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію підіймати навіть важче, аніж створювати з нуля», – зазначила Перша леді.

➡️Олексій Кулеба наголосив на пріоритетності безбар’єрних підходів у процесі підтримки та розвитку стійкості українського суспільства. Він підкреслив, що, згідно з даними досліджень, лише 22% об’єктів публічного простору в Україні є безбар’єрними.

💬“В умовах повномасштабної війни всі ми усвідомлюємо головний державний пріоритет — це оборона і підтримка фронту. Водночас питання безбар’єрності не може бути другорядним і не може бути відкладеним на потім. Навпаки — саме війна зробила його ще більш актуальним. І це — питання справедливості, свідомості держави та поваги до громадян.

Безбар’єрність — це потреба мільйонів людей. Ми продовжуємо спільну роботу в межах Національної стратегії безбар’єрності до 2030 року. Вчора Урядом затверджено оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ — результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання», — зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

➡️До реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні залучені 16 міністерств. Вони впроваджують 30 проєктів і вже мають результати.

Зокрема, оновлені Державні будівельні норми та стандарти для забезпечення доступності просторів, серед яких і укриття.

Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності. Зокрема, Віце-премʼєр-міністр з відновлення Олексій Кулеба розповів про флагманський проєкт Мінрозвитку “Рух без барʼєрів”: відпрацювання у 15 пілотних громадах механізмів безбар’єрних маршрутів.

💬“Вже зараз пілотні міста визначились з маршрутами, провели аудит обʼєктів, які знаходяться на шляху, і починають роботи з реконструкції. Ці маршрути – не лише про фізичні зміни у міському середовищі, а й про комплексний підхід до створення доступного простору через модернізацію інфраструктури, інформаційні кампанії, розширення можливостей цифрової взаємодії та залучення соціально відповідального бізнесу.

Ключовою співпрацею в рамках “Руху без барʼєрів” ми розглядаємо роботу держави та громад із бізнесом. Дослідивши маршрути, ми бачимо, що більшість обʼєктів на них – це приватна власність: заклади харчування, магазини, клініки тощо. Тому тут комунікація і координація з представниками бізнесу є надважливою, і без цього проєкт не буде успішним. Також ми долучаємо міжнародних партнерів та громадські організації, що спеціалізуються на розвитку безбар’єрності”, – підкреслив Олексій Кулеба.

🤝Для реалізації проєкту “Рух без бар’єрів” обрано 15 міст-пілотів: Київ, Буча, Львів, Дніпро, Одеса, Житомир, Полтава, Рівне, Кропивницький, Вінниця, Славутич, Тернопіль, Чернівці, Калуш та селище Опішня.

Детальніше про проєкт - за посиланням: https://bit.ly/41Qgy3S

Кожен безбар’єрний маршрут – це конкретний шлях, що проходить через ключові об’єкти міста, наочно демонструючи, як може і має виглядати міський простір з точки зору безбар’єрності. Він включає всі необхідні елементи – зручні тротуари, безпечні переходи, доступні входи до будівель, зрозумілу навігацію, тактильні позначки, а також адаптовані заклади громадського харчування, фінансові установи, магазини та інші місця, якими користуються мешканці щодня.

До реалізації “Рух без бар’єрів”, за словами Олексія Кулеби, вже залучено понад 50 представників великого мережевого бізнесу України та понад 1000 представників малого бізнесу на місцевому рівні.

Презентували свої проєкти також:

📌 Міністерка економіки України Юлія Свириденко – “Безбар’єрність на ринку праці”

📌 Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров – “Безбар’єрний ЦНАП”

📌 Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко – “Доступність екстрених служб та сервісних послуг МВС для різних верств населення”

📌 Заступник Міністра оборони України Сергій Мельник – “Послуги для поранених”, “Центри відновлення та здоров’я”

📌 Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко – “Розвиток системи реабілітаційної допомоги: Дитяча (педіатрична) реабілітація, амбулаторні відділення і монопослуга в громадах”

📌 Міністерка у справах ветеранів Natalia Kalmykova – “Формула гідного повернення до цивільного життя”

📌 Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович – “Підтримане проживання”

📌 Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький – “Культура без бар’єрів”

📌 Міністр освіти та науки Оксен Лісовий – “Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти”, “Точка дотику”

📌 Голова НАДС Наталія Алюшина – “Безбар’єрний простір в публічному управлінні”

📌 Голова правління Ощадбанк Сергій Наумов – “Моя безбар’єрність”

📌 Голова правління Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia Олександр Перцовський – “Укрзалізниця як найбільший роботодавець для ветеранів та ветеранок: реальні історії та системні кроки”

Успішними кейсами роботи в рамках політики безбарʼєрності поділилися представники приватного сектору, зокрема:

📌 Співзасновник Нова пошта В’ячеслав Климов – “На шляху до створення доступного сервісу та місця роботи”

💬«У різні відрізки історії різні ознаки, винаходи, новації визначали ступінь цивілізованості людства. Сьогодні, я знаю, такими маркерами є безпека та безбар’єрність. Чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх», – підсумувала Олена Зеленська.

ℹ️Нагадаємо, Рада – консультаційно дорадчий орган Кабінету Міністрів України, що здійснює моніторинг реалізації та координацію всіх залучених виконавців Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Вона була створена в межах ініціативи Першої леді “Без бар’єрів”.

Міністерство розвитку громад та територій України 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь