Нижньосірогозька селищна територіальна громада
Генічеський район, Херсонська область

Все частіше в інформаційних атаках використовують малінформацію

Дата: 29.03.2025 13:11
Кількість переглядів: 29

все частіше в інформаційних атаках використовують малінформацію

☝Багато українців знають про те, що в інформаційному просторі велика кількість дезінформації – неправдивого контенту, а також міксу правдивих і неправдивих фактів. Проте зараз все частіше в інформаційних атаках використовують малінформацію. Це правдиві факти, які мають на меті нашкодити людині, компанії або навіть цілій країні. Зазвичай до малінформації належать персональна інформація, дані зі злитих баз та реєстрів, факти, які дійсно трапилися.

Наприклад, журналісти в ході журналістського розслідування виявляють корупційну схему і чітко вказують прізвища та імена, які стоять за конкретним випадком. Як цю інформацію можна використати на шкоду? Російська пропаганда бере ці ж самі факти, але показує їх як нібито системне явище для країни і зраду для всього суспільства на підтримку наративу про те, що «в Україні тотальна корупція на всіх рівнях».

Ще один приклад: людина у соціальних мережах висловлює непопулярну думку, за яку отримує порцію конструктивної критики, а заодно – хвилю хейту. Саме хейт і різні думки використовують для поляризації українського суспільства, а також для здійснення інформаційних атак. Тому на хвилі хейту конкретного користувача – наприклад, журналіста, активіста, держслужбовця – ті, хто атакують, можуть злити персональні дані: адресу, телефон, контакти рідних і близьких, персональні фото або навіть історії хвороби. Будь-яку чутливу інформацію, щоб зашкодити людині. Це теж приклад малінформації, коли використовують правдиву інформацію з метою нашкодити.

Слід бути обережними з будь-якими фактами, особливо в складні періоди і на хвилі хейту, адже все частіше саме правдиві факти і довірливі користувачі стають інструментом в руках пропагандистів.

Цей матеріал опубліковано в межах проєкту «Медіа- та інформаційна грамотність у воєнний час: будуємо інформаційну стійкість», який реалізується Центром демократії та верховенства права спільно з Фільтр. Національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та стратегічних комунікацій України у партнерстві із UNESCO Ukraine та за підтримки Японії Посольство Японії в Україні / 在ウクライナ日本国大使館 / Embassy of Japan in Ukraine.

Центр демократії та верховенства права


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь