Реєстр збитків для України (RD4U) оголосив про відкриття нових категорій заяв для осіб, які зокрема постраждали від сексуального насильства та катувань.
Про це було оголошено під час зустрічі між Прем'єр-міністром України Денис Шмигаль і Радою Реєстру збитків та Виконавчим директором Реєстру збитків для України. Під час обговорення сторони підтвердили свою відданість забезпеченню міжнародного визнання жертв війни та забезпечення доступу до майбутньої компенсації.
Серед нових категорій:
A1.1 Вимушене внутрішнє переміщення
A2.3 Серйозні тілесні ушкодження
A2.4 Сексуальне насильство
A2.5 Катування, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання
A2.6 Позбавлення свободи
A2.7 Примусова праця або служба
Як подавати заяви
Особи, які зазнали серйозних тілесних ушкоджень, сексуального насильства, катувань, внутрішньо переміщені внаслідок війни, можуть подавати заяви через веб-портал "Дія" - захищену державну платформу, що забезпечує цифровий доступ до державних послуг.
Вся необхідна інформація, включно з формами заяв, правилами подання, поширеними запитаннями та інструкціями, доступна на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції України та Реєстру збитків для України.
Нагадаємо, Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина підписала тристоронній Меморандум про співпрацю між Міністерство юстиції України, Координаційним центром з надання правничої допомоги та Реєстром збитків, завданих агресією російської федерації проти України. Документ спрямований об’єднати зусилля ключових сторін для забезпечення громадян безоплатною правничою допомогою та підтримкою для подання заяв до Реєстру збитків для України.
Довідково
Реєстр збитків для України, створений під егідою Ради Європи, є першим компонентом міжнародного компенсаційного механізму. Більше інформації на сайті: www.RD4U.claims
Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції