Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю розвінчує міф про те, що в Україні людина не може отримати одночасно два протези на одну та кілька уражених кінцівок за державні кошти.
Існує хибна думка про те, що в Україні людина не може отримати одночасно два протези на одну та кілька уражених кінцівок за державні кошти. Розвінчуємо цей міф!
Нагадуємо, що згідно загальної процедури безоплатного протезування за державною програмою особа може отримати одночасно два протези на одну та кілька уражених кінцівок. Ця можливість безоплатного протезування поширюється на всіх, хто цього потребує, включаючи дітей, жінок, осіб літнього віку, військовослужбовців та постраждалих внаслідок військової агресії мирних громадян.
Давайте розберемося!
Якщо людина має ураження однієї кінцівки та потребує два або більше підвидів індивідуальних засобів реабілітації одного виду, але з різною функціональністю — їх надають згідно з визначеним порядком оцінки функціональних можливостей, затвердженим Мінсоцполітики за погодженням з МОЗ.
Якщо людина має численні (два і більше) ураження верхніх та/або нижніх кінцівок, забезпечуються протезами та ортезами з розрахунку один виріб на кожну уражену кінцівку на рік. Якщо особі встановлено IV ступінь функціональних можливостей, така особа забезпечується протезами нижніх кінцівок з розрахунку один виріб на кожну уражену кінцівку на два роки.
Якщо ви або ваші рідні потребуєте протезування – зверніться вже зараз до експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування для встановлення потреби за медичними показаннями.
Більш детально про подвійне протезування ви можете почитати у Постанові Кабінету Міністрів України №321.
Більше про те, як працює державна програма з безоплатного протезування та допоміжних засобів реабілітації військових та цивільних:
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю