Житлова комісія

комісію при виконавчому комітеті
Нижньосірогозької селищної

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Житлова комісія, як громадський орган, утворюється при виконавчому комітеті Нижньосірогозької селищної ради (далі Комісія).

Склад Комісії, а також її голова, заступник, секретар затверджуються наказом начальника селищної військової адміністрації.

Комісія керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України, Указами Президента України, Житловим кодексом, Постановами Кабінету Міністрів, «Правилами обліку громадян, які потребують покращення житлових умов і надання їм житлових приміщень в Українській РСР», затверджених Постановою Ради Міністрів і Української республіканської ради профспілок за № 470 від 11.12.1984 року (зі змінами та доповненнями), наказами начальника селищної військової адміністрації та цим Положенням.

1. ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ КОМІСІЇ

Відповідно до покладених завдань Комісія з житлових питань:

1. Приймає від громадян заяви про взяття на квартирний облік при виконкомі селищної ради, відповідні документи, перевіряє, розглядає їх та подає свої пропозиції для розгляду.

2. Розглядає питання, надає пропозиції щодо:

• взяття громадян на квартирний облік;

• включення в списки осіб, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилих приміщень, осіб що користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень;

• зняття громадян з квартирного обліку, виключення із списків осіб, які користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень;

• розподілу жилої площі та надання громадянам жилих приміщень;

• переоформлення особових рахунків на займану жилу площу (зміна договору найму);

• обміну квартир та ін.;

1. Готує проєкти наказів з питань, що відносяться до її компетенції.

3.Оформляє ордери на житлові приміщення.

4.Проводить обстеження житлово-побутових умов громадян.

5.Надає консультації та роз’яснює житлове законодавство населенню.

1. Розглядає пропозиції, заяви та скарги громадян з питань, що входять до компетенції комісії та вживає заходи щодо усунення виявлених порушень.

4.Формує житлові справи.

5.Впорядковує квартирну чергу відповідно до наказів начальника селищної військової адміністрації.

6.Проводить щорічну перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконкомі.

7.Проводить реєстрацію заяв громадян про взяття на квартирний облік.

8.Проводить реєстрацію громадян, взятих на квартирний облік, у книзі ведення квартирного обліку.

9.Вживає заходів щодо оформлення документів та подання до суду позовних заяв про визнання осіб такими, що втратили право користування житловими приміщеннями.

1. ПРАВА КОМІСІЇ

1. Відповідно до діючого законодавства співпрацювати з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

2. Одержувати від посадових осіб виконавчих органів селищної ради, житлово-експлуатаційних організацій всіх форм власності інформацію з питань, віднесених до компетенції комісії.

1. РОБОТА КОМІСІЇ

1. Засідання комісії можуть проводитися дистанційно в режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів електронних комунікацій, зокрема через Інтернет за умови надійної автентифікації всіх її членів.

2.Засідання комісії веде її голова, а в разі його відсутності — заступник голови.

У разі відсутності голови комісії та його заступника засідання проводить один із членів комісії, який обирається головуючим більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

3.Засідання комісії, в тому числі ті, що проведені дистанційно в режимі реального часу (он-лайн), є правоможними, якщо на них присутні не менш як дві третини її складу.

4.Рішення комісії, в тому числі ті, що прийняті за результатами засідання комісії, проведеного дистанційно в режимі реального часу (он-лайн), приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий на засіданні комісії.

Рішення комісії, в тому числі ті, що прийняті за результатами засідання, проведеного дистанційно в режимі реального часу (он-лайн), оформлюється протоколом, який підписується головою, секретарем та присутніми на засіданні членами комісії (члени комісії, які беруть участь у засіданні комісії дистанційно в режимі реального часу (он-лайн), можуть підписувати протокол в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису).

5.В разі потреби на засідання комісії викликаються зацікавлені особи.

1. РОЗПОДІЛ ОБОВ’ЯЗКІВ У КОМІСІЇ.

Голова комісії:

• здійснює загальне керівництво роботою комісії і відповідає за діяльність комісії;

• вживає заходів щодо оформлення документів та подання до суду позовних заяв про визнання осіб такими, що втратили право користування житловими приміщеннями.

Заступник голови комісії:

• виконує доручення голови комісії;

• у період відсутності голови комісії виконує його обов’язки.

Секретар житлової комісії

• готує проєкти наказів;

• веде облік громадян, які потребують покращення житлових умов;

• впорядковує квартирну чергу відповідно до наказів начальника селищної військової адміністрації;

• проводить щорічну перереєстрацію громадян, які перебувають на квартирному обліку при виконкомі;

Відповідає за:

• прийом документів від громадян;

• ведення і оформлення протоколів засідань;

• підготовку засідань;

• оформлення та видачу ордерів;

• формування житлових справ.

• проводить реєстрацію заяв громадян про взяття на квартирний облік.

• проводить реєстрацію громадян, взятих на квартирний облік, у книзі ведення.

Члени комісії:

• беруть участь у засіданні комісії, обстеженні житлових умов та виконують окремі доручення голови комісії.