ПАМ'ЯТКА «Зміни, які передбачаються новим Наказом Мінекономіки про бджільництво»

Дата: 14.04.2021 09:15

Фото без опису12 березня 2021 року набув чинності Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 року  за №№280/35902, 281/35903, 282/35904, 283/35905.

Запроваджено дуже важливі для галузі бджільництва нові підходи (норми) щодо реєстрації пасік та їх переміщення, видачі ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, попередження та встановлення фактів масового отруєння бджіл, інформування аграріями про застосування пестицидів та агрохімікатів, визначено завдання та повноваження постійних комісій, запроваджено єдиний типовий Акт встановлення факту отруєння бджіл.

Посилання на вищевказаний документ додається.

Наказ запроваджує чіткі та зрозумілі правила для держави та пасічників, зокрема:

• спрощує порядок реєстрації пасік та видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки без здійснення первинного обстеження пасіки, зменшується строк видачі до одного дня, також є можливість подати звернення в електронній формі;
  • з’являється офіційний реєстр паспортів пасік, що розміщується на сайті компетентного органу — це дозволить отримувати актуальну і достовірну інформацію щодо кількості зареєстрованих пасік;
  • механізм комунікації між пасічниками та аграріями щодо використання засобів захисту рослин на полях, який дозволить запобігти отруєнню бджіл хімікатами (аграрії зобов'язані повідомити органи самоврядування про використання засобів захисту рослин за 3 дні; після надходження інформації від аграріїв про заплановане використання засобів захисту рослин органи самоврядування протягом 4 робочих годин повідомляють про це пасічників);
  • створить можливість для покращення простежуваності щодо суб'єктів господарювання, які здійснюють виробництво меду;
  • запроваджує дієву та сучасну інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин;
  • створює уніфіковані методики розрахунку втрат та нанесеної шкоди у разі отруєння бджіл, які можуть використовуватися як докази у судовому процесі;
  • врегульовано питання кочівлі пасік з метою зменшення ризиків виникнення випадків отруєнь бджіл.

Окрім цього, з метою попередження та виключення випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин (пестицидами  або агрохімікатами) під час обробітку аграріями сільськогосподарських культур, розпорядженням селищного голови від 12.04.2021 р. № 86 «Про внесення змін до комісії з питань профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин на території Нижньосірогозької селищної територіальної громади» створено відповідну комісію та затверджено персональний склад з включенням до неї представників Нижньосірогозького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Національної поліції України, а також старост та представника спілки пасічників Нижньосірогозької громади Херсонської області.

У разі виникнення питань за консультативною допомогою звертайтесь до Нижньосірогозької селищної ради за адресою: смт. Нижні Сірогози, вул. Садова, 7, тел. (05540) 2-12-53 або до Нижньосірогозького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: смт. Нижні Сірогози, вул. Миру, 31, тел. (05540) 2-17-39