Присвячується нашим землякам – учасникам Другої світової війни та визволителям Сірогозщини від нацистських загарбників.

Дата: 09.05.2021 07:45

З початком Другої світової війни на захист країни стали 4240 жителів на сьогодні вже Нижньосірогозької селищної територіальної громади. Із них 2230 не повернулися з війни.

16 вересня 1941 року Сірогозщину було окуповано німецько-фашистськими військами.

З вересня 1941 року по 1942 рік на Сірогозщині діяв партизанський загін М.В. Купрія та І.Д. Височина. Разом вони створили загін, до якого ввійшлі С.К. Кириченко, І.С. Мурко, І.Є. Дичко, М.М. Лопань та інші.

Партизани-підпільники провели немало бойових операцій. 28 жовтня 1943 року сірогозьку землю було визволено військами 4-го Українського фронту.