Звернення селищного голови з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Дата: 14.05.2021 11:45

Шановні сірогозці! 16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій. У цей день ми вшановуємо світлу пам’ять усіх тих, хто постраждав під час правління комуністичного режиму на території України.

Цвіт нації, мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила “ворогами народу” було страчено та приречено на тортури й голодну смерть на засланні. Жертвою карателів із НКВС у ті лихі часи міг стати кожен, незважаючи на вік, національність, соціальну приналежність, ставлення до релігії.

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це страшні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% - українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Ми повинні відновлювати свою історичну пам’ять. Адже з кожним роком залишається все менше живих свідків тих подій. Наш обов'язок - берегти їхні спогади, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих співвітчизників. Бо це - наша історія.

Вшануймо пам’ять невинно закатованих. Світла їм пам'ять.

З повагою, селищний голова                                                       Дмитро ТАКАДЖИ