Вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 18.05.2021 14:30

Фото без описуСьогодні, у День пам’яті жертв геноциду кримських татар та боротьби за права кримськотатарського народу селищний голова Дмитро Такаджи разом із заступниками, керівниками відділів селищної ради та усіма українцями вшанували пам’ять жертв злочинної акції, що призвела до масових людських жертв та завдала непоправної шкоди кримськотатарському народу, трагічним чином вплинула на його історичний шлях.

У цей день, 77 років тому, перші ешелони з кримськими татарами рушили з Кримського півострова до Центральної Азії. Цілий народ визнали зрадником.

Від нелюдських умов перевезення, а також у перші роки після переселення, майже половина депортованих кримських татар загинули.

Це був свідомий акт геноциду проти кримськотатарського народу.

На знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і померлих від голоду, холоду та непосильних каторжних робіт, про всіх, кому не судилося продовжити життя на рідній землі сьогодні ми схиляємо голови. Глибоко шануємо представників кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили повернутися на Батьківщину з метою відродження своєї багатовікової історії, розвитку нашої країни.

Ми маємо це пам’ятати.