«Насильство в сім’ї та як його уникнути»

Дата: 06.08.2021 17:43

Фото без опису06 серпня 2021 року в приміщенні комунальної установи «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» відбулась зустріч з Інесою УГОРЧУК - начальником відділу «Нижньосірогозьке бюро правової допомоги» Каховського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Обговорювалась тема домашнього насильства. На захід було запрошено різновікову категорію людей, а саме: літні люди, прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах.

Інеса УГОРЧУК нагадала присутнім, що насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю. Ознайомила з видами домашнього насильства, які саме суб’єкти здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, визначила коло осіб хто може стати кривдником, розповіла про права постраждалих осіб та алгоритм дій  при вчиненні домашнього насильства. Особливу  увагу було приділено заходам щодо протидії домашньому насильству та відповідальність за його вчинення.

По завершенню заходу всі бажаючі мали можливість отримати консультації та роз’яснення з правових питань в рамках роботи мобільного консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги.

Надаємо інформацію про те, куди ж звернутися людині, яка стала жертвою або свідком домашнього насилля

Для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації.

Основні номери:

• 102 – Національна поліція України;
  • 103 – швидка медична допомога;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
  • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
  • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.

А також, до комунальної установи «Нижньосірогозький центр надання соціальних послуг» за адресою: смт Нижні Сірогози, вул. Незалежності, 14, тел. 0554021170.