Департаментом захисту довкілля та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації надається інформаційна та методологічна допомога стосовно процедури отримання дозвільних документів у сфері охорони довкілля.

Дата: 09.09.2021 16:04

Фото без описуДо уваги суб’єктів господарювання

З метою забезпечення законності здійснення господарської діяльності Департамент захисту довкілля та природних ресурсів обласної державної адміністрації (далі - Департамент) наголошує на обов’язку отримання суб’єктами господарювання дозвільних документів у сфері охорони довкілля. Так, з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства, забезпечення екологічної безпеки при провадженні господарської діяльності необхідно отримати відповідні дозвільні документи, а саме:

- висновок з оцінки впливу на довкілля для господарської діяльності, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище;

- дозвіл на спеціальне водокористування, якщо суб’єктом господарювання здійснюється забір води з водних об'єктів (поверхневі та підземні водні об’єкти) із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів;

- дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, якщо при провадженні господарської діяльності використовується виробництва або устаткування, що є джерелами забруднення атмосферного повітря, зокрема: склади зберігання сипучих матеріалів у тому числі відкриті, ємності для зберігання палива, устаткування для опалення приміщення та інше;

- декларацію про відходи, якщо господарська діяльність призводить до утворення відходів всіх класів небезпеки.

Таким чином, відсутність вищеперерахованих дозвільних документів є порушенням вимог природоохоронного законодавства, що в свою чергу тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання контролюючими органами штрафних санкцій або обмеження (зупинення) господарської діяльності у порядку, встановленому законом.

Разом з тим, Департамент готовий надати інформаційну та методологічну допомогу про процедури отримання згаданих дозвільних документів.

Адреса звернення:

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТ ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ вул. Канатна, 2, м. Херсон, Херсонська область, 73000,

Тел./факс (0552) 26-31-95;

e-mail: dp-ekology@khoda.gov.ua;  www.dpecology-khoda.gov.ua