Презентовано «Довідник безбар’єрності» - гід з коректного спілкування

Дата: 19.10.2021 10:59

Фото без описуПерша леді Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», який покликаний зафіксувати нові принципи безбар’єрної мови та коректного спілкування.

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – наголосила Олена Зеленська.

Зауважимо, «Довідник безбар’єрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.

Цей посібник покликаний зробити філософію безбар’єрності більш зрозумілою для широкого загалу, надати роз’яснення доступною мовою щодо основних принципів безбар’єрності та правил комунікації.

Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля заплановано на березень 2022 року.

Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.