Формування Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини обговорили на обласній селекторній нараді

Дата: 15.11.2021 15:14

Реалізацію національного проєкту зі створення реєстрів культурної спадщини розпочато під патронатом Офісу Президента України. Один із етапів проєкту - декларування нерухомих обєктів культурної спадщини. До нього запрошені посадовці та експерти з усіх регіонів України.

Ситуацію, яка склалася на Херсонщині обговорили на обласній селекторній нараді під головуваням очільника області Геннадія Лагути, в якій взяв участь селищний голова Дмитро Такаджи разом із заступниками та керівниками відділів селищної ради.

За повідомленням в.о. директора Департаменту реалізації гуманітарної політики Ігоря Мазура, саме Херсонська область є однією з найбільших в Україні по кількості об’єктів культурної спадщини:

«За останні роки, в результаті роботи по виявленню нових пам’яток в області додатково зафіксовано понад 4,5 тисяч нововиявлених об’єктів культурної спадщини і загальна кількість їх на сьогодні становить 10065 одиниць, з них 34 національного значення».

Наразі Департаментом сформовано перелік нерухомих пам’яток місцевого значення, за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України розпочато роботу по формуванню Електронного реєстру нерухомих пам’яток. Зокрема, розробляється інтерактивна карта на якій будуть позначені всі пам’ятки України.