У зв’язку з погіршенням погодних умов звертаємося до мешканців громади з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки

Дата: 24.01.2022 16:22

Посилення вітру, снігова хуртовина може спричинити:

- руйнування опор, дерев, рекламних щитів та інших конструкцій;

- пошкодження у системі електромереж та лініях стаціонарного  та мобільного телефонного зв’язку;

- припинення водопостачання;

- замети на автошляхах з частковим або повним припиненням руху автомобільного та залізничного транспорту.

Почувши попередження, дотримуйтеся певних рекомендацій:

1. обмежте пересування;
  2. при можливості відмовтеся від виїздів на власному автомобілі;
  3. виходьте з будинку (квартири) тільки якщо це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідні взуття та одяг;
  4. не наближайтеся впритул до будинків і споруд, а також до рекламних щитів та інших небезпечних конструкцій;
  5. переходьте вулицю тільки у місцях пішохідних переходів і будьте при цьому дуже уважними, враховуючи, що в складних погодних умовах значно збільшується ймовірність дорожньо-транспортних пригод;
  6. слід, також, бути обережними поблизу дорожньої техніки, яка здійснює снігоочисні роботи (найкраще цю ділянку вулиці перейти в іншому місці);
  7. вдома, використовуючи аварійні засоби освітлення, опалення та приготування їжі, дотримуйтесь відповідних правил безпеки.

В разі необхідності звертайтеся до рятувальної служби за номером 101.

Ожеледиця  це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також внаслідок замерзання мокрого снігу.

Що потрібно зробити, щоб підготуватися до ожеледиці?

1. Підготуйте взуття: прикріпіть на каблуки металеві набійки або поролон, а на суху підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском (наждачним папером).
  2. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах і ступайте на всю підошву. Пам’ятайте – поспіх збільшує небезпеку!
  3. При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. В момент падіння, сконцентруйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – так ви уникнете різкого удару і значних травм.
  4. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує вірогідність падіння та отримання важких травм.
  5. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені.
  6. Не варто рухатися поблизу краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо.
  7. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледь, оскільки гальмівний шлях автомобіля значно збільшується і вірогідність стати винуватцем ДТП значно вище.
  8. Небезпечними є й прогулянки у нетверезому стані. Всупереч переконанню що п’яний завжди падає вдало, травми частіше за все важкі. У стані сп’яніння люди не чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми.
  9. Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – зверніться до лікаря щоб уникнути ускладнень з поганими наслідками.