Всесвітній тиждень інсульту проводиться з 28 жовтня по 3 листопада.

Дата: 30.10.2023 20:26

Фото без описуНагадуємо, що медична допомога при гострому мозковому інсульті входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Людина з підозрою на інсульт отримує усю необхідну діагностику безоплатно, а у разі підтвердження діагнозу — й лікування. Тепер детальніше 👇

❗Щоб отримати цю допомогу, пацієнту не потрібне направлення лікаря. Як правило, таких пацієнтів доставляє екстрена допомога.

Важливо, щоб бригада якомога швидше відвезла людину з підозрою на інсульт саме в той медичний заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. Це гарантія того, що там є КТ або МРТ, без яких якісна допомога неможлива.

❓Що входить до обсягу безоплатної медичної допомоги при діагностиці та лікуванні інсульту?

✅ Первинний огляд. Оцінка тяжкості інсульту.

✅ Невідкладна нейровізуалізація — КТ або МРТ.

✅ Лабораторні дослідження (клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз тощо).

✅ Інструментальні дослідження (СКТ, МРТ, ЕКГ, УЗД тощо).

✅ Системна тромболітична терапія (при ішемічному інсульті).

✅ При необхідності проведення або транспортування пацієнтів до лікарні, в якій можуть проводити ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання або нейрохірургічні втручання.

✅ Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.

✅ Динамічне спостереження за функцією ковтання.

✅ Консультації інших лікарів.

✅ Лікарське спостереження та медсестринський догляд.

✅ Реабілітаційна допомога в гострому реабілітаційному періоді.

✅ Лікарські засоби з Нацпереліку основних лікарських засобів, необхідні медвироби та витратні матеріали.

✅ Харчування в умовах стаціонару.

Докладніше про лікування інсульту за Програмою медичних гарантій читайте на сайті НСЗУ: http://surl.li/jpnrq

Джерело - НСЗУ для пацієнта