План безпеки у випадку домашнього насильства

Дата: 01.11.2023 19:59

Фото без опису ☑️ Перший і найважливіший крок

— розпізнати, що ви стали жертвою домашнього насильства. Це може бути фізичним, емоційним, фінансовим, сексуальним або психологічним насильством. Спостерігайте за ознаками: чи часто ви відчуваєте страх, ганьбу, образу, чи контролюють вас, агресивно реагують на вас, намагаються вас ізолювати від навколишнього світу?

☑️ Збережіть спокій та знайдіть підтримку. Розмовляйте з друзями, родиною, сусідами або професіоналами, які можуть вам допомогти, такими, як соціальні працівники, психологи або представники громадських організацій.

☑️ Сплануйте своє розставання з кривдником та подбайте аби воно було безпечним. Майте складеною тривожну валізу із речами першої потреби. Оберіть одне чи декілька місць, де можна переховатися. Визначтеся, як можна швидко і безпечно вийти з будинку. Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас.

☑️ Зверніться за допомогою до відповідних служб і організацій:

✅ Безкоштовна національна гаряча лінія з запобігання та попередження домашнього насильства 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів) або 116123 (з мобільних);

✅ Безкоштовна гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства 15-47 (цілодобово);

✅ 102 — поліція;

✅📱Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.

Важливо пам'ятати, що жодна людина не повинна терпіти насильство, навіть у часи війни. Звернення за допомогою і дотримання цих кроків можуть допомогти забезпечити вашу безпеку і позбавити вас від насильства. Наша країна повинна бути місцем безпеки для всіх її громадян, навіть у найважчі часи.

#жити_без_насильства

#Дій_Проти_Насильства