Національна служба здоров’я України продовжує серію публікацій для ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

Дата: 12.02.2024 19:34

Фото без описуЧасто ветерани можуть потребувати реабілітації після поранень або певних хвороб. Безоплатні реабілітаційні послуги надають медичні заклади, які мають договір із Національною службою здоров’я України. ❗️Звертаємо увагу: такі заклади застосовують виключно доказові методи реабілітації – тобто, з доведеною ефективністю та доцільністю. Такі методи, як електрофорез, ультразвук чи “грязі”, не є ефективною реабілітаційною допомогою.

Відновленням функціональних можливостей пацієнта займаються фахівці з реабілітації у сфері охорони здоров’я: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психотерапевти та ін.

НСЗУ покриває послуги з реабілітації за двома пакетами:

1️⃣“Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах”;

2️⃣“Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”.

Для проходження реабілітації необхідне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

📌Ветерани можуть отримати безоплатно такі послуги:

✔️реабілітаційне обстеження;

✔️індивідуальний реабілітаційний план та програма терапії;

✔️нейрореабілітація, ортопедична, кардіо-респіраторна реабілітація та інші;

✔️знеболення у стаціонарі;

✔️психологічна допомога.

Крім цього, реабілітація включена в низку медичних пакетів як складова послуги. Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту.

❌Доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно!

НСЗУ Національна служба здоров'я України