Нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю.

Дата: 14.02.2024 20:38

Фото без описуВони майже два роки перебували на ТОТ України та зазнали жорстокого поводження зі сторони окупантів. Жінку двічі водили на “підвал” та жорстоко побили через те, що вона розмовляла українською мовою!! Важко уявити, що люди вимушені пережити…

❗️Тричі чоловік та жінка намагалися виїхати на підконтрольну Україні територію: перший раз на їхніх очах розстріляли евакуаційну машину, другий – українців побили. Лише третя спроба виявилася вдалою.

За сприяння Офісу Омбудсмана (Офіс Омбудсмана України) був напрацьований евакуаційний маршрут та забезпечено психологічну підтримку подружжю. Як результат, сьогодні українці у відносній безпеці. Жінка розповідає, що коли була на підконтрольній території, встала на коліна та поцілувала землю.

Надалі наш Офіс працюватиме, щоб допомогти родині в разі потреби. Люди, які повертаються додому мають розуміти: ми всі єдині й маємо підтримувати одне одного!

Історію про те, що люди пережили в окупації, дивіться за посиланням 👉 http://surl.li/qlhrj

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець