Як дотримуватися прав людини у сфері штучного інтелекту? Рекомендації для компаній та держорганів

Дата: 15.02.2024 19:56

Фото без описуУкраїнські компанії та держустанови дедалі частіше використовують штучний інтелект у своїх продуктах. Застосунки для перекладу, замовлення таксі та пошук квартири — це лише кілька сервісів з ШІ, якими користуються мільйони українців.

Штучний інтелект дає можливість зробити продукти та послуги цікавішими й зручнішими для користувачів, а також допомагає оптимізувати роботу в компанії. Проте у гонитві за розвитком технології важливо пам‘ятати про безпеку людини та її даних.

Для цього у співпраці з Офісом Омбудсмана та проєктом EU4DigitalUA розробили рекомендації з дотримання прав людини та обробки персональних даних у сфері ШІ. Документ містить зрозумілі та практичні поради для компаній та державних установ. Інструкція допоможе уникнути порушень прав людини.

Рекомендації описують:

👉🏻 як штучний інтелект впливає на права людини

👉🏻 підходи до регулювання цього впливу у ЄС та США

👉🏻 в який спосіб компанії можуть етично працювати з даними при розробці систем на базі ШІ

👉🏻 як управляти штучним інтелектом відповідно до законодавства

Знайомтеся з документом за посиланням: https://cutt.ly/gwVSRd9x

Розвиваємо інновації з турботою про безпеку людей 💕

Документ розроблено експертами проєкту EEU4DigitalUA що фінансується Європейським Союзом, у співпраці з Офісом Омбудсмана та Мінцифрою.

Міністерство цифрової трансформації України