Дата: 17.02.2024 19:23

Фото без опису❗ Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований.

Приклади включають:

🔹 поширення брехні про когось або розміщення фотографій, які компрометують когось, у соціальних мережах;

🔹 надсилання повідомлень або погроз, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди, через платформи обміну повідомленнями;

🔹 видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.

Якщо ви відчуваєте, що зазнаєте кібербулінгу, найголовніше – це забезпечити свою безпеку. Важливо мати когось, з ким можна поговорити про те, що ви відчуваєте. Це може бути вчитель, інший дорослий, якому ви довіряєте, або батьки. Порадьтеся з батьками та друзями про те, що робити, якщо ви або ваш друг зазнають кібербулінгу.

Всі особи, які стали жертвами чи свідками кібербулінгу, можуть звернутися за допомогою:

📞 Національна гаряча лінія для дітей та молоді – 0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних);

📞 Національна поліція України – 102;

📞 Безоплатна правнича допомога – 0 800 213 103;

📞 Освітній омбудсмен Сергій Горбачов – 03058, м. Київ, відділення поштового зв’язку 58, а/с 48, телефон: 095 143-87-26, email: ez@eo.gov.ua.

Пам’ятайте! Якщо Ви стали жертвою, вас ніхто не засудить. Вам допоможуть. Бережіть себе в інтернеті та поза ним.

Служба судової охорони