5 міфів про "ідеальних" батьків

Дата: 26.03.2024 14:11

Фото без опису

До батьків зараз багато вимог. Зі сторінок соціальних мереж на нас дивляться усміхнені й гарні мами і тата, і такі ж усміхнені й охайні діти.

Та картинка зазвичай має мало спільного з реальним життям. Тому важливо не гнатися за досконалістю, а будувати здорові стосунки в родині.

Сьогодні хочемо спростувати кілька міфів навколо "ідеального" батьківства.

📌Міф «Ідеальні батьки ніколи не зляться».

✅️Гнів — природна людська емоція. І батьки теж можуть його відчувати. Тут важливо не вдавати, що його не існує, а навчитися боротися з ним здоровими методами. Наприклад, через заняття спортом.

📌​Міф «Дітей потрібно постійно хвалити».​

✅️Надмірна похвала може призвести до необ'єктивної самооцінки. Варто хвалити дитину за реальні досягнення, а також за зусилля, які вона докладає. Це буде мотивувати її, вона зможе сама оцінювати свої результати без постійного зовнішнього підтвердження.

📌Міф: «Ідеальні батьки знають відповіді на все».​

✅️Батьківство — це шлях постійного навчання, і ніхто не володіє відповідями на всі запитання. Зізнатися, що ви чогось не знаєте, і пошукати відповіді разом з дитиною - нормально.

📌Міф: «Діти завжди повинні бути щасливі».

✅️Прагнення до постійного щастя породжує нереалістичні очікування. Діти, як і дорослі, відчувають різні емоції. Задача батьків показати, як можна з ними впоратися, як відновитися після невдач, як бути стійким і впевненим.

📌Міф: «Ідеальні батьки ніколи не втомлюються».

✅️Батьківство - робота цілодобова. І батьки теж потребують відпочинку. Тому організувати час для себе, попросити про допомогу - це правильно. Батьки, які вміють дбати про себе, вміють дбати і про дітей.

МБО Служба порятунку дітей