Злочини рф проти українських дітей - страшна реальність.

Дата: 01.04.2024 17:20

Станом на 1 квітня 2024:

▪️ 537 загиблих діток

▪️ 1275 поранених

▪️ 2067 зниклих

▪️ 19546 викрадених росією

▪️ 388 дітей вдалося повернути

Це тільки та інформація, якою офіційно володіють ГПУ, Нацполіція, Національне інформбюро.

У своїй нещодавній резолюції про засудження масового викрадення українських дітей росією, Палата представників Конгресу США посилається на заяву Держсекретаря Ентоні Блінкена про 260 000 дітей, які пройшли через фільтраційні табори і були примусово депортовані.

Масштаби викрадення росією українських дітей вражають. А ось реакція світової спільноти, на жаль, ні.

Ми вдячні Палаті представників Конгресу США, всім парламентам і асамблеям країн Європи та світу, які вже засудили цей злочин. Зокрема Європарламенту, ПАРЄ, парламентам Канади, Ісландії, Латвії, Литви, Естонії, Словаччини, сенатам Польщі та Франції.

Ми вдячні ЄС за включення в останній пакет санкцій осіб, які безпосередньо причетні до депортації та примусово всиновлення українських дітей.

Проте ми потребуємо більше голосів на захист прав українських дітей! І це також одне із актуальних завдань порядку денного для Верховної Ради.

Маємо активніше переконувати наших колег з інших парламентів звертати увагу на ці злочини - засуджувати їх резолюціями і вимагати від рф негайного повернення всіх українських дітей.

Цьому питанню, зокрема, присвячений кожен мій закордонний візит, кожна двостороння зустріч з парламентарями і послами інших держав. На моє переконання, ця тема має також стати обов'язковою на рівні міжпарламентських асамблей, зустрічей груп дружби, роботи профільних комітетів з іноземними колегами.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк