Сьогодні Європейський Союз відзначає 20-ту річницю найбільшого розширення з моменту початку євроінтеграційного процесу.

Дата: 01.05.2024 15:36

Фото без опису

👉 Так, 1 травня 2004 року до ЄС приєдналися одразу 10 країн, а саме: Кіпр, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина та Словенія.

☝️Євросоюз став більшим і сильнішим політичним, економічним і культурним обʼєднанням країн зі спільними цінностями та єдиним баченням кращого майбутнього. Пізніше приєднання Болгарії, Румунії (2007 рік) та Хорватії (2013 рік) остаточно закріпило за Європейським Союзом статус впливового геополітичного гравця на міжнародній арені. Проте часи змінюються, нові виклики потребують нових підходів та адаптацій до сучасних реалій, аби забезпечити сталий розвиток континенту.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, стало очевидним, що світ має обʼєднатися для гідної відсічі агресора, адже імперіалістичні апетити Кремля не обмежаться Україною. На противагу тоталітарному режиму росії, засади ЄС ґрунтуються на демократії, верховенстві права, поваги до людської гідності та дотримання прав людини, рівності та свободі. Україна поділяє ці цінності та прагне стати повноправним членом ЄС, активно трансформується та змінюється на краще, аби повернутися до європейської родини.

Вітаємо ЄС з визначною датою та сподіваємось, що прапор України невдовзі майорітиме поруч з 27-ма прапорами країн-членів ЄС!

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції